Küsimus:
Uno, kui vedelkristallekraan käitub imelikult - vooluprobleem?
kolcun
2017-05-12 23:41:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on Uno (Elegoo UNO R3), mis töötab koos Etherneti kilbiga (Kuman K15), - 4 releeplaadiga (Elegoo 4-kanaliline alalisvoolu 5 V relee moodul koos optroniga) - Matrix Orbital 2041 LCD ühendatud I2C kaudu (tüüpiline 11mA) , Taustvalgusega 90mA) - seeria nuppe on ühendatud

Uno töötab praegu minu MacBook Pro-ga USB kaudu ühendatud.

Kõiki neid seadmeid toidab Arduino 5V tihvt.

LCD-ekraan läheb aeg-ajalt hämaraks ja muul ajal töötab hästi, see hakkab taustvalgust vilkuma, ja käitub lihtsalt veidralt, mõnikord isegi taaskäivitub, kui nuppe vajutatakse (mis aktiveerivad releed).

Huvitav, kas see on toiteprobleem, võib-olla pole Uno võimeline töötamiseks piisavalt voolu pakkuma kõik.

Minu lugem näitab, et USB-port peaks suutma tagada ~ 400mA ja välise toiteallika korral peaksin välise toiteadapteri kasutamisel joonistama 900 mA. Kuid isegi välise toiteallika korral (12v, 2A) on mul endiselt neid probleeme.

Kõiki mõtteid oleks väga teretulnud. Täname

Olen avastanud, et minu UNOs toimib PALJU paremini, kui neile antakse korralik toiteallikas, selle asemel, et proovida neid USB-toitel käivitada. Kas olete seda proovinud?
üks vastus:
James Waldby - jwpat7
2017-05-13 00:21:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Süsteemi lähtestamise põhjuseks võib olla muu hulgas voolu langus ja lähtestusnupu müra. Mainitud probleemid võivad olla tingitud elektriprobleemidest, elektrimürast või juhtmestikuprobleemidest.

Ilmselt võib kogu voolutugevus läheneda küsimuses nimetatud 400 mA märgile või ületada seda. Kui kõik neli releed on sisse lülitatud ja mähised tõmbavad 50 mA, on see 200 mA. LCD-taustvalgus ja Arduino vool moodustavad veel 100, mille järel Etherneti kilp võib viia kogu summa üle 400 mA.

Kui probleemid püsivad isegi kasutatava välise toiteallika korral, viitab probleemide juurtele pole toide - kui loomulikult annab väline toiteallikas energiat otse mõnele välisseadmele, mitte Uno regulaatori kaudu.

Kui releed lülituvad, tekitavad nad tavaliselt elektrilise müra impulsi . Kui see on probleem, võib seda leevendada ferriidist helmeste, drosselite, mürafiltrite jms abil. Samuti peaks aitama eraldi toiteallika kasutamine +5 V jaoks plaadile.

Juhtmestikuprobleemide hulka kuuluvad põranda põrge ja maandatud silmused. Kui kasutate leivaplaati, võivad olla halvad maa- või toiteühendused. Kontrollige, kas välisseadmete ja väliste toiteallikate alused on korraliku juhtme abil kindlalt ühendatud ja / või ühises punktis.

Siinkohal olen proovinud varustada LCD-d oma 5-voldise toiteallikaga ja see on aidanud ekraani satabaliseerida. Kuid palju nuppe vajutades kiiresti (ja vastavalt releed sisse / välja lülitades), saan selle ikkagi lähtestada. Minu releeplaadil on hüppaja, mis ühendab relee toite sisendvõimsusest lahti - näib, et selle hüppaja tõmbamine aitab . aitäh teie ettepaneku eest relee pardal eraldi toita, see näib olevat lahendus.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...