Küsimus:
Programmeerige ATMega328P ja kasutage seda ilma Arduino tahvlita
George
2015-10-11 19:13:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sooviksin oma projekti jaoks kasutada ATMega328P-d, loodan, et saan seda teha ilma Arduino tahvlita.

Ma tean Arduino IDE ja Arduino tahvliga mikrokontrollerit programmeerida. Kas oleks siiski võimalik, kui olen programmi Arduino IDE + Arduino plaadiga programmeerinud ja silunud, Arduino plaadilt mikrokontrolleri ära võtta ja ATMega328P eraldi kasutada, ilma plaadita?

Kui jah, siis milliseid lisakonfiguratsioone peaksin ATMega328P-le tegema, et leiblaual õigesti töötada?

See pole sama küsimus kui teie, kuid võite saada sellest natuke teavet. https://arduino.stackexchange.com/questions/32970/sense-checking-arduino-uno-barebones-schematic
Saate jälgida [selle küsimuse] vastuseid (https://arduino.stackexchange.com/questions/54335/powering-atmega328p-pu-externally)
Kasutage ATMEGA328 P-PU koos Arduino UNO alglaaduriga .... leiate selle hobipoodidest, veebist ja muust ☺
Paljas kiibi kasutamine on täiesti teostatav ja pole mingit probleemi.
Neli vastused:
Chris Stratton
2015-10-11 20:10:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ATMEGA saate Arduinost eemaldada ja seda oma tahvlil kasutada, kuid tavalisel Arduino plaadil kasutamisel sulatatakse see kiip välise kristalli kui kella allikaks, mitte (lihtsam, kuid vähem täpne) sisemine kell.

Kella allikat ei saa muuta Interneti-teenuse pakkuja kaudu, kui kiibi oodatav kella allikas töötab, nii et kui soovite kella valikut muuta, peate seda tegema enne kiibi eemaldamist Arduino.

Kuid võite oma välisele plaadile pakkuda ka kellakristalli ja selle kaks kondensaatorit (või asendusresonaatorit, millel see sageli on sisse ehitatud).

Tavaliselt kiibid ( isegi alglaaduriga mugavuse huvides eelnevalt välgutatud) on lauadelt odavamad, seega on ebaselge, miks soovite sama kiibi Arduinolt teisele teisele viia. Te soovite nagunii USB-loogilise taseme jadiadapterit ja kui see on olemas, saate oma laual paljal kiibil arendust teha, isegi kui teete esialgse testimise Arduinol. Kui teil pole USB-muundurit, võite ühe näpuotsaga tõmmata kiibi Arduino plaadilt välja ja juhtmeid juhtida selle D1 ja D0-st või hoida pardal olevat kiipi lähtestatuna, et saaksite neid jadaliine laenata ilma sekkumine.

Minu idee on kasutada ainult mikrokontrollerit ilma plaadita. Kuna Arduino programmeerimine on lihtne, arvasin, et võin valida ATMega. Niisiis, mul on Arduino uno, minu idee on osta ainult üks ATMega ning see programmeerida ja siluda uno pardal. Kuid ma olen just uuesti kinnitanud, et kui eraldan ATMega Arduinost, siis oleks mul vaja lisada komponente (kristall, tõmmata resitentsid ..). Kas saaksite palun selgitada, mida mõtlete oma postituse viimases lõigus? Kas on olemas lihtne viis ATMega (või mõne muu mikrokontrolleri) otse programmeerimiseks ilma arduino IDE-d kasutamata? Aitäh.
Ehkki saate IDE-d vahele jätta, pole selle kasutamine või mitte teie vooluahela keerukuse seisukohalt oluline, kuna võite IDE-d kasutada kas vooluringiga, millel on või puudub väline kell, ja kas USB-kaardi abil. jada sihtlaual, kaablil või ISP-programmeerijaga oma eskiisi programmeerides. Kiibi lauale tõmbamine ei anna teile midagi, kui lihtsalt kiibi osta kas alglaaduriga või ilma ja laadige see ise, kasutades potentsiaalselt oma puutumatut Arduino ISP-programmeerijana või kasutades ISP-d visandi otseseks laadimiseks ilma alglaadurita.
Aircraft
2015-10-12 11:26:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jah, saate kasutada ATMega328P ilma arduino tahvlita. Ma kasutan IC-d alati ilma arduinota. Seda saab teha kahel viisil.

  1. IC-ga saate kasutada arduino plaati. Programmeerige IC ja võtke see siis välja ja kasutage seda oma vooluringis. Kondensaatoritega peate kasutama 16MHZ ostsillaatorit .
  2. Kui teil pole arduino plaati, võite kasutada muid programmeerijaid, näiteks USBasp , et programmeerida oma Atmega328p . Sellisel juhul ärge kasutage otsese üleslaadimise nuppu, vaid kasutage üleslaadimist failimenüü programmeerija suvanditega. Ärge unustage valida pardal Arduino Pro või Pro Mini (5v, 16mhz) ATmega328 ja programmeerija USBasp .

MÄRKUS : vaadake jaotist Atmega328p tihvtide kaardistamine ja programmeerige oma seade vastavalt sellele. Nautige!

JRobert
2015-10-11 19:39:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Otsige sõna "Arduino loomine" - leiate hulgaliselt artikleid selle kohta, kuidas seda teha. Peaksite olema võimeline trükkplaadil ühendusi jootma (ja isegi mitte seda, kui soovite kasutada jootmata leivaplaati), kuid see on tõesti lihtne. Võite selle kõigepealt isegi ehitada ja FTDI-kaabli abil PCU-le programmeerida. Tundmatute osade katsetamiseks kasutan Arduino plaati ja jootmata leiba, kuid tavaliselt lähen kohe käsitsi ehitatud tahvli juurde, kui olen tutvunud kõigi kasutatavate komponentidega.

Prototüüpimine Arduino tahvli abil saate kokku visata hulga osi ja saada midagi kiiresti tööle. Kui Arduino on teie lõplikust eesmärgist võimekam - f / ex, Mega 2650 -, võite ajutiselt eirata mälu ja sisend- / väljundpiiranguid väiksem seade.

RDragonrydr
2019-11-07 08:53:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Eraldiseisva Arduino kiibi kasutamine on üsna lihtne. Ametlikes tahvlites kasutatava kiibi üks keeruline asi on see, et need on sulatatud tahvlile paigaldatud kiirema (ja täpsema) välise ostsillaatori kasutamiseks. See kehtib isegi siis, kui ostate lahtiseid kiipe, sest enamik müüakse edasi kavatsusega paigaldada need Arduino tahvlile läbipõlenud asendamiseks, välja arvatud ehk Digikey omad.

Hoiatused: Arduino on loodud prototüüpimislauana ja vähesed asjad toimivad paremini kui selle ülesande juures. Võimalik, et soovite kiibi jätta Arduino tahvlile, kuni olete oma vooluringi kujundanud ja testinud. Alles seejärel ühendate selle otse. Seda saab kasutada kohapeal, kui teil on kellaahel paigas või saate kaitsmeid vahetada (vt hiljem) ja Arduino ümber programmeerida ISP-adapteri ja kella kiirusega 8 mhz (PlatformIO võimaldab teil seda teha ( ja võimaldab otseselt importida Arduino visandit) - kontrollige nende dokumentide lehel Atmel AVR pistikprogrammi, kuid võite ka otsida mitmeid juhendeid selle kohta, kuidas Arduinole tahvlifaili lisada, et käskida seda kasutada 8mhz võimalus tühja kiibi jaoks)

Kui eemaldate kiibi kasutamiseks teises vooluringis, peab see kas selle kella vooluahela uuesti lisama või selle kaitsmete muutmiseks (ma jõuan selleni üks minut). Mitmel põhjusel on seda ka keeruline programmeerida, nii et soovite osta natuke üsna odavat riistvara:

Programmeerimine iseseisev kiip: Arduino protsessor pole loomulikult loodud arvutiga rääkimiseks. Teil on vaja vahendajat. Unos tehakse seda teise Atmeli kiibi kaudu, millel on USB-funktsioon, ja alglaaduri abil põhikiibil. Mida see teeb, on see, et ta kasutab UART-i programmi üleslaadimiseks, samal ajal kui USB-kiip teisendab arvuti sõnumid UART-signaalideks. Kuna alglaadur on kiibi iseseisvuse korral mõnevõrra valus (kuna UART on valiv ja selle installimine paneb kiibi selle tulemusel kasutama välist kella), peaksite ostma Arduinole ISP-programmeerija (või järgige enda loomiseks Arduino-as-ISP-i visandeid ja juhiseid, mis nõuab kiibiga Arduino-d, nii et programmeerimiseks vajate sekundit).

Need saavad ATMega 328 programmeerida otse üle SPI ilma alglaadimiseta (Internetis on palju juhiseid; otsige näiteks "programm paljas ATMega 328P koos USBAsp-iga"). See muudab teie programmi muutmise ja silumise palju lihtsamaks väljaspool kiibi avamist ja tagasi algsesse Arduino plaati. Kui te ei soovi kasutada välist kristalli, vajate seda ka kella sätete muutmiseks.

Kui soovite kiipi siluda , on kasulik osta ka FTDI adapter või muu USB-UART-muundur. Pange tähele, et ilma plaadi lähtestamisahelata osata (või veelkord, lisades oma), ei lase see teil ATMega programmeerida isegi alglaaduriga. Selleks ühendage maandus-, RX- ja TX-tihvtid adapteriga. Võib-olla soovite ühendada VCC-liini, kuid soovitame seda mitte teha kui kiibiga on ühendatud palju asju ja / või sellel on oma toiteallikas. Pange tähele, et nende ühendamisel tuleb RX ja TX vahetada; see tähendab, et RX to TX ja TX to RX - soovite, et kiip RX (vastu võtaks), mis adapter on TX (edastab), ja vastupidi.

Kellaahelat pole keeruline üles ehitada, kuid see nõuab mõnda komponenti, mida teil võib-olla pole. Nii et kella allika muutmiseks minge saidile http://www.engbedded.com/fusecalc/ ja valige ATMega 328P. Vaikeväärtused on head, kuid võite lubada EEPROM-i pideva kustutamise ja keelata kella jagamine 8-ga või kohandada pruunistamise seadeid. Ärge puudutage midagi muud (lähtestamise või SPI keelamine või DebugWire lubamine toob kaasa "lõbu", mille parandamiseks on vaja HV-programmeerijat). Kui olete valmis, kleepige selle pakutav käsk AVRDude käsule. Peate muutma -c-valikuid (-p on juba seatud ATMega 328P-le, kuid ebaõnnestub muude kui P-328-de puhul - ärge neid ostke) ja võib-olla lisage -P-valik (Pordi jaoks). Ärge jätke väiketähti -u vahele, muidu keeldub kaitsmeid uuendamast.

  avrdude -p m328p -v -c usbasp -B 100 -u [lisage siia lisad: (-P <PORT>) <fuse seatud käsk siin>]  

Pange tähele et kui ostate USBASP-i (veenduge, et sellel oleks kolm džemprite komplekti!), On see kõik minu jaoks lemmikprogrammeerija, neil ei pruugi olla värskendatud püsivara, mis toetab valikut -B (mida te tõenäoliselt vajate). See tähendab, et peate selle 6-kontaktilise programmeerimisporti kaudu Arduino külge kinnitama täpselt samamoodi, nagu seda kasutaksite Arduino alglaaduri programmeerimiseks, kuid seejärel kasutage uue programmeerimiseks Arduino-as-ISP-i visandit püsivara programmeerijale (otsige "värskendage usbasp püsivara arduino-as-isp kaudu")! Võrdluseks tähendab see, et tavaliselt tähendab see, et kaabel on tahvli korpusest eemale suunatud ja tõenäoliselt peate skeemi enne kaabli ühendamist programmeerima. Lubage ka USBASP-l (5V) ja programmeerijal olev hüppaja ning iseprogrammeeritav hüppaja. (Toite- ja programmihüppaatide (JP2) asukoha kohta vt https://forum.arduino.cc/index.php?topic=560719.0).See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...