Küsimus:
4.7kOhm takisti kasutamine koos temperatuurianduriga DS18B20
camillejr
2016-11-04 00:51:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kasutasin Arduinoga temperatuuriandurit DS18B20.

Olen lugenud, et peaksite digitaalse sisendjoone ja 5V liini ühendama 4,7 kOhm takistiga - nagu pildil.

Kas keegi oskab selgitada, miks me seda tegema peame? Ja miks see vastupanu? Mis juhtub, kui me ei aseta takistit üldse või kasutame erinevat takistust?

Dallas DS18B20 with the 4.7kOhm resistor

Andmeleht ütleb?
Siin on sellel teemal huvitav ajaveeb https://wp.josh.com/2014/06/23/no-external-pull-up-needed-for-ds18b20-temp-sensor/
Kaks vastused:
jose can u c
2016-11-04 00:57:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tootelehe KKK-s [ https://www.maximintegrated.com/en/support/faqs/ds18b20-faq.html] on kirje:

  K: Kas 4, 7 kΩ takistit on vaja 5 V ja 3,3 V tööks? A: Jah, 4, 7 kΩ tõmmetakisti on vaja nii 5 V kui ka 3,3 V rakenduste jaoks. siinil on nõutav juhtsignaali kõrge tõmbamine, et põhiseade saaks selle andmete küsimiseks madalale tõmmata, ja alamseade saab andmete andmiseks madalale tõmmata. See võimaldab teil olla mitu ühe juhtmega seadet samal "ühel juhtmel".  

Andmelehel on märgitud teine ​​eesmärk:

  DS18B20 teine ​​funktsioon on võime ilma välise toiteallikata. Selle asemel, et siin on kõrge, antakse toide 1-juhtmelise tõmbetakisti kaudu DQ-tihvti kaudu. Kõrge siinisignaal laeb sisemise kondensaatori (CPP), mis seejärel annab seadmele voolu, kui siinil on vähe. Seda 1-juhtmelise bussi võimsuse vähendamise meetodit nimetatakse parasiitjõuks. Alternatiivina võib DS18B20 toita ka VDD-d sisaldav väline toiteallikas.  
Pange tähele, et kuigi vajalik on * a * takisti, ei pea see olema 4,7 kohm. Arduino sisetakistitest piisab 4 anduri juhtimiseks 2-3 jalga traadi ulatuses, mitte parasiitrežiimis. 4,7k takisti võimaldab teil juhtida palju suurema mahtuvusega süsteeme (kümneid andureid mitme meetri kaugusel). Ümber mängimiseks või ühe sensori jaoks pole tegelikult vajadust.
Dat Han Bag
2016-11-04 03:38:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lisades jose ülaltoodud vastuse, et vastata teie kahele ülejäänud küsimusele

Ja miks see vastupanu? Kui seadmel pole oma toiteallikat, kasutab see ülestõmmatava takisti kaudu läbitavat energiat - seega on selle takistuse korral see korralikult toidetud. Samuti on teine ​​põhjus - nagu Jose kirjutas - sellepärast, et see eristab suuri või väikeseid bitte.

Mis juhtub, kui me ei aseta takistit üldse või kasutame teist takistust? Kui kavatsete te ei vasta spetsifikatsioonile - ärge eeldage, et seade töötab korralikult, kuna see kasutab valet takistust - nt see ei pruugi töötada, sest kui takistus on liiga kõrge, siis ei pruugi see ohmi seaduse kohaselt saada piisavalt parasiitjõudu. Ehkki see peaks suutma taluda takisti vea tolerantsi, ei muuda selle muutmine 4700 oomi pealt mõne oomi võrra mõlemal juhul. Võite seadet kahjustada ilma takistita.

Aitäh! Mida ma siiani ei mõista, on see, et me tarnime temperatuuriandurile toite otse 5 V liini kaudu (anduri üks jalg on ühendatud Arduino 5 V-ga). Niisiis, kas see tähendab, et toiteallikas läheb 5V-st läbi takisti digitaalse sisendliinini (keskmine jalg)?
Mis sa arvad, kuidas andur töötab, kui seda toidab arduino?
Ma üritan aru saada, mida te mõtlete, sellepärast ma seda küsisin.
Konkreetsel juhul ei kasuta te parasiitide võimsust. 4,7 k oomi takisti on siini andmeliini "ülestõmmatav" takisti. Miks 4.7k? 5 V juures on kõige suurem vool, mis takisti kaudu läbi voolab, umbes 1mA. See on piisavalt nõrk, et kõik muud bussis olevad seadmed peavad liini 0 (lähedale) viimiseks langema üle 1 mA voolu. Kuid kui see seade läheb lahti (peatab voolu vajumise), tõuseb liin alati 5 V-ni.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...