Küsimus:
Alalisvoolumootori pöörete juhtimine / loendamine
Michael Cornn
2014-04-23 19:04:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kas ma saan Arduino ja L293D IC abil kasutada DC mootori pöörete arvu? Või saan ma kontrollida ainult mootori suunda ja kiirust?

Ostsin Arduino programmeerimise ja elektroonika õppimiseks kaherattalise robotplatvormi. Platvorm asub siin: http://www.robotshop.com/en/dfrobot-2wd-mobile-platform-arduino.html

Iga ratast juhib alalisvoolumootor . Ma järgisin Adafruit'i õpetust ( https://learn.adafruit.com/adafruit-arduino-lesson-15-dc-motor-reversing), et juhtida mootoreid L293D IC abil.

Nüüd mõistan, et ma ei saa mootori pöördeid otseselt juhtida. Ma saan kontrollida pöörlemise suunda, pinget ja aega. Näiteks: pöörake 50-protsendilise pinge korral 500 millisekundit edasi.

Kuid seda on keeruline ümber pöörata tegelikeks pööreteks. Mootori kiirus varieerub vastavalt pingele (näiteks kui vahetan 2AA patareid 4AA-dele) ja kaalule (andurite lisamine aeglustab mootoreid). Iga kord, kui muudan pinget või kaalu, pean ära arvama, kui suur pinge / aeg põhjustab ühe pöörde.

Ma arvan, et peaksin lihtsalt ostma samm-mootorid. Enne seda küsin kogukonnalt: kas on võimalik DC-mootoreid juhtida pigem pöörete kui aja abil?

Muud kui pöördkoodriga?
Ma ei saa aru, kuidas pöördkoodrit alalisvoolumootoriga ühendada. Ma näen, et pöördkoodril on nupp ja kolm tihvti ütlevad Arduinole, mitu kraadi nupp on pööranud. Aga kuidas saaksite selle nupu alalisvoolumootori (või ratta, mida mootor pöörab) külge siduda?
Hammasrataste, rihma või kettiga.
Või võlliühendus, ehkki see võib vajada täpsemat joondamist. Stepperi mootoreid mobiilsete robotite jaoks tavaliselt ei kasutata, kuna need on üsna rasked ja võimsusnäljas oma jõu järele. Sõltuvalt teie resolutsioonivajadustest saate ka ise optilisi või magnetilisi koodereid valmistada, eriti kui saate töötada velje serva lähedal. Kvadratuursüsteem annab teile elementide eraldusvõime 4-kordselt, nii et kui teil on tööläbimõõt, mis suudab toetada 8 või 16 füüsilist elementi kahe eraldatud sensoriga, saate liikumiseks korraliku eraldusvõime (32 või 64 loendust / pööret). Vaadake robotics.stackechange.com
Aitäh nõuande eest. Kas selline küsimus sobiks rohkem robotics.stackexchange.com-le?
Või kasutage sisseehitatud (käigukasti ja) koodriga mootorit.
Kaks vastused:
gwideman
2014-04-25 16:51:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Stepper oleks raske ja akut nõudev, nagu ütleb Ignacio.

Pololu valmistab ratta jaoks koodri: http://www.pololu.com/product/1217 , kuid ilmselt saate seda rakendada ka muul viisil.

Karl Bielefeldt
2014-04-25 23:18:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nagu olete avastanud, on kaasatud palju muutujaid, seega vajate mingit tagasisidet. Populaarne viis seda teha on kodeerija abil, kuid sõltuvalt teie vajadustest saavad hakkama ka muud tüüpi andurid. Näiteks kui teie probleem on roboti sirgjoonel hoidmine, võib sellest abi olla elektrooniline kompass. Robotile järgneva joone jaoks piisab tavaliselt liinianduritest. Vahemaa andurid saavad jälgida teie vahemaad. Te saate idee.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...