Küsimus:
Arduino mootorikilbi oranži / valge tihvti kasutamine
bladepanthera
2014-03-04 20:05:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on selline Mega plaadile ühendatud Arduino mootorikilp.

Arduino motor shield

Sooviksin saada lisateavet oranži ja valge tihvtiploki kohta tahvlil. Arduino veebisaidil on järgmine teave, kuid see ei anna selgitust selle kohta, milleks on neid kõige parem kasutada või millised tihvtid on andmete tihvtidega kaardistatud jne.

  • TinkerKiti pistikud kahele analoogsisendile (valges), ühendatud A2 ja A3 külge.
  • TinkerKiti pistikud kahele Aanlogi väljundile (keskel oranž), ühendatud PWM-väljunditega tihvtidel D5 ja D6.
  • TWI-liidese TinkerKiti pistikud (valged 4 tihvtiga), üks sisendiks ja teine ​​väljundiks.

Mida ma tahan teha, on ühendada servo kuni tahvlini ja lootsin, et saan kasutada ühte oranžidest OUT plokkidest. Mul pole õnnestunud selle kohta ühtegi näidet leida, mis jätaks minus kahtluse, kas see on võimalik või mitte. Ma lihtsalt ühendaksin selle, kuid kardan kilbi / mega / servo praadimist. Ilmselt irratsionaalne hirm, kuid ma ei saa endale praegu ühtegi teist lubada!

Ma ei tea, millised ploki tihvtid on andmetele määratud, vcc ja out, nii et kui keegi teab Oleksin vastuse eest tänulik.

Samuti, milleks on TWI pistikud just sellepärast, et mitte aru saada?

Loodan, et see ei ole liiga üldine küsimus, sest ma võiksin tõesti mõnda vastust kasutada!

Arduino foorumis on teavet, mis võib teile kasulik olla: http://forum.arduino.cc/index.php?topic=94474.0
Aitäh @akellyirl,, mis on kindlasti kasulik. Mitte seda, mida ma lootsin, aga ma pole üllatunud ... Pean lihtsalt 3-juhtmelist kaablit servost üksikute pistikutega pikendama, et vajadusel Arduinol eraldi tihvtidesse minna. (Ma ei taha eriti pistikut ühendada) Oh well!
Selle väärtuse nimel teeb Adafruit mootorikilbi, mis toob välja servod 2 servo jaoks: http://learn.adafruit.com/adafruit-motor-shield-v2-for-arduino/overview
TWI = kahe juhtmega liides (ülejäänud 2 kontakti on toide ja gnd). See on lihtsalt I²C bussi võimaliku mittetäieliku rakenduse ümbernimetamine, vt: http://et.wikipedia.org/wiki/I%C2%B2C#Derivative_technologies
Neli vastused:
#1
+7
alexan_e
2014-03-05 04:26:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

... millised nööpnõelad on kaardistatud andmetihvtidega jne.

Kilplehel on skeem

Sooviksin saada lisateavet tahvlil olevate oranžide ja valgete tihvtiplokkide kohta

Neile on tahvlile trükitud viide enter image description here


TWI IN ja TWI OUT

Need on samad ja mõlemad on ühendatud Arduino samade I2C tihvtidega (SCL, SDA). Need on mõeldud aitama juhul, kui soovite ühendada rohkem kui ühte seadet. enter image description here


OUT 5, OUT 6

Ühendatud Arduino tihvtidega 5 ja 6 ( PWM väljundid)

enter image description here


IN 2, IN 3

Ühendatud A2 ja A3 analoogidega

enter image description here


Mootori juhtimiseks mõeldud L298 väljundväljundid on sinised kruviühendused.

enter image description here

Samuti mäletab @bladepanthera, kui näete tildet Arduino pardal, meenutavad nad meile, et need tihvtid toetavad PWM-i. Samuti on pistikute kasutamisel ettepanekud mõiste "sisse" ja "välja". Pigem näeksin A2, A3, et tuletada meelde, et see on analoogsisendi võimeline.
#2
+2
sachleen
2014-03-05 00:49:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma ei tea, millised ploki tihvtid on määratud andmetele, vcc ja out, nii et kui keegi teab, oleksin vastuse eest tänulik.

Järgmine TinkerKiti kohandatud kaugusanduri näites näeme, et:

Kui vaatate anduri serva, näete kolme kontakti, mis on toiteallikad (5V), maandus ja signaal. Sama mis teie TinkerKit! moodulid, lihtsalt teises järjekorras.

Ainus erinevus on see, et signaal ja maanduskaabel on ümber pööratud.

Nii et järjestus konnektoris on Vcc Signal Ground.

Teine võimalus ja mida ma teeksin, et oleksin 100% kindel, on takistuse mõõtmine multimeetriga. Kui teie arvestil on järjepidevuse testi funktsioon, on see veelgi parem, sest see annab piiksu.

Pange sondi üks ots pistiku kontakti 1 tihvti ja teine ​​ots GND-le ja vaadake, kas takistus on väga lähedal 0 oomi. Kui see loeb OL (over-limit), pole see tihvt GND.

Pange sond Vcc-le ja see peaks näitama 0 oomi või piiksu. Nüüd teate, et tihvt on Vcc.

Tehke sama ka teiste tihvtide puhul ja uurige, milline neist on lihvitud. Kolmas tihvt on teie PWM-väljund. See on ühendatud D5 või D6-ga, kontrollige nende tihvtide järjepidevust, et näha, milline neist.

#3
+1
Murad
2014-12-02 06:05:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Servode juhtimiseks võite kasutada Thinkerkiti tihvte (välja ~ 5 ja ~ 6). Siin on vaja lihtsalt natuke näpistada. Hobi servomootorid on saanud 3 tihvti oranži (signaal), punase (live +) keskel ja pruuni (gnd-). Kuid mootori varjestus rev3 kasutab signaali jaoks keskmist tihvti. Selle probleemi lahendamiseks vahetage keskmine juhe oranžiga servopistikul.

On kolm väikest riivi, mis takistavad juhtmete pistikust väljumist, kasutage nõela otsa ja vähese jõuga, pisut tõstke need üles ja tõmmake juhtmed servopistikust välja, need peaksid kergesti lahti tulema.

Ärge unustage arduino koodi lisada tihvti 5 või 6. Kasutasin servo.h raamatukogu.

#4
+1
Bob Young
2019-02-24 21:03:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kuigi Deek-Robot Motor Shieldi oranže (välja) tihvte saab kasutada servo juhtimiseks, vahetades servojuhtmete pistiku juhtmed „+ 5vdc” ja „Signal”, on kõige parem seda mitte teha seda. Selle põhjuseks on see, et servo praegune draiv on võetud Arduino UNO-st. Arvestades, et üksik servo suudab 125ma juurdepääsul hästi tõmmata, võib praegune tõmme ületada / ületada seotud Arduino UNO vooluringi praegused valamu piirangud. Servo (de) vooluallikana on kõige parem kasutada välist toiteallikat, mis on elektrimüra jaoks korralikult filtreeritud. See on dokumenteeritud / soovitatav paljudes teabeallikates.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...