Küsimus:
Millised on erinevate Bluetooth-moodulite põhimõttelised erinevused algajatele?
Phil
2014-12-17 17:01:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen mikrokontrollerite ja elektroonika algaja, ehkki tegelikult mitte arvutite ja programmeerimise alal.

Alustades Arduinost, jõudsin punkti, kus mind huvitab tõesti prototüübi tutvustamine andmete saatmiseks ja vastuvõtmiseks (näiteks anduriandmete saatmiseks või käskude vastuvõtmiseks) rääkige mobiilseadme või arvutiga.

Välja vaadates sain teada, et on olemas erinevaid Bluetooth-mooduleid, millel on erinevad hinnapunktid . Edasine erinevuste uurimine ei paljastanud mulle kui algajale suurt midagi, ma näen vaeva, et mõista, millele tähelepanu pöörata või kuidas valida.

Minu küsimus on järgmine:

Millised on erinevate algajatele mõeldud Bluetooth-moodulite põhimõttelised erinevused, näiteks:

  • HC-05
  • HC-06
  • HC-07

Ja mida peaks Arduinole lihtsa Bluetooth-mooduli ostmisel otsima?

Kolm vastused:
Caleb Bramwell
2014-12-18 01:57:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mis puudutab lihtsust, siis HC05 oleks õige tee. See on ülekaalukalt kõige populaarsem ja selle kasutamise kohta on tonni õpetusi (lihtsalt kiire Google'i otsing). Erinevuste osas:

  • HC-05 moodul saab ehitada ühendus teiste moodulitega. Nt robot, kes on kapten ja ühendub ori bluetooth mooduliga. Või orjarežiimis, et luua juhtmeta sild sülearvuti juurde.

  • Ainult moodul HC-06 võib olla ori. Seetõttu on kasulik ainult öelda, kui ühendate sülearvuti meistrina orja mooduliga robotiga nt. traadita jadasilla jaoks.

  • Mis puutub HC07-sse, siis tundub, et tugi on madal, seetõttu soovitaksin kinni pidada HC05-st või HC06-st.

Päeva lõpuks jõuab see teie nõudmisteni. Kui soovite rääkida ainult telefoni ja oma arduino vahel, siis töötab HC06 hästi, kuid kui soovite mingil ajahetkel rääkida teise arduinoga, oleks hc05 see tee.

Aitäh Caleb, suurepärane vastus! Kas teil on Xbee BT moodulite kasutamise kogemusi?
JRobert
2014-12-18 01:52:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma ei tea tegelikult erinevusi, kuid olen kasutanud mooduleid HC-06. Need on ainult orjarežiimis, kuid see on see, mida peate oma Arduino juhtmega terminali, nagu arvuti ja USB-kaabel, asendama Bluetooth-terminaliga. See hõlmab tõenäoliselt 99% juhtudest, kui Arduino või mõni muu MCU-põhine seade peab suhtlema arvuti või tahvelarvutiga, millel on juba sisseehitatud Bluetooth. Seadmete vahelise suhtluse jaoks peaks üks neist olema kapten ja ma arvan, et selleks on vaja HC-05.

Aitäh @JRobert! Ei teadnud, et see võimalik on, väga lahe! Kas kasutate oma HC-05 visandite üleslaadimiseks JA töötamise ajal andmete jagamiseks (nt anduri teave)?
Hc05 on isand ja ori, hc06 on ainult ori. Ainus tegelik erinevus on püsivara, mida saab vilkuda, kuid see pole algaja jaoks lihtne ülesanne.
Jah, ma olen visandeid üles laadinud, kuid nende teostamine oli liiga valusalt aeglane. Aga jah, need on mõeldud traadiga terminali asenduskohtadeks. @CalebBramwell - aitäh selle klaarimise eest. Erinevate HC-0x variantidega pole ma veel mänginud.
Fabio
2016-11-26 10:20:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Programmi HC-05 on võimalik juhtmeta üleslaadimiseks kasutada, ehkki see nõuab lisajuhtmeid HC-05-lt arduinole.

Traadita üleslaadimine võib olla kasulik alternatiiv, kui pääsete juurde arduino on tülikas või kui te ei tunne end mugavalt, kui ühendate oma arvuti arduinoga, mis on toiteallikas või mis on ühendatud millegi muuga, saavutage sama, nagu oleksite öelnud näiteks optroni abil.

See ei vasta rakenduskavade küsimusele.
noh, HC-06 pole selleks võimelised ... nii et see muudab nad teistsuguseks, eks? Või mõtlete seda, et algajad ei peaks sellest hoolima?


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...