Küsimus:
DHT22 andurite tagastatud niiskuse väärtused mõne aja pärast ebaõnnestuvad
Stanley
2015-10-27 22:02:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen ehitanud Arduino abil ilmajaama, mis mõõdab temperatuuri / õhuniiskust ja rõhku Adafruit 8266 HUZZAH abil. Temperatuuri ja niiskust mõõdetakse AdaFruitilt tellitud DHT22 anduri abil. Projekt viidi lõpule umbes 4 kuud tagasi ja esimese kolme kuu jooksul on see andnud head andmed. Lõpuks hakkasid niiskuse väärtused tagastama prügi, mille väärtus oli umbes 1%.

Asendasin DHT22 anduri teisega, seekord juhusliku eBay müüja käest. See töötas ka umbes nädala jooksul hästi (niiskuse väärtused näivad 20-60% vahemikus head välja nägevat).

Siis langesid need järsku jälle 1% -ni.

Kui käivitan DHTtesteri (oma programmi asemel) sensori ja oma Uno arendusplaadi vastu, on selle sensori puhul ka 1% niiskus.

  DHTxx test! Niiskus: 1,00% Temperatuur: 19,20 * C 66,56 * F Soojusindeks: 17,96 * C 64,33 * F Niiskus: 1,00% Temperatuur: 19,20 * C 66,56 * F Soojusindeks: 17,96 * C 64,33 * F  

Nii et tean, et praegu pole probleem minu programmiga (juhtub nii minu kui ka DHTtesti programmiga), mitte minu Arduinoga (juhtub nii väljal 8266 kui ka minu diivanil oleva Unoga ). Nii et midagi peab juhtuma anduritega selles valdkonnas, kus nad töötavad nädalast kuni mõne kuuni ja siis ebaõnnestuvad?

Kas teil on ideid?

Hakkan mõtlema mõni viga / kriitik sööb või teeb andurile midagi (võib-olla meelitab neid see sellepärast, et see on soojem), aga kas ikkagi on hea võimalus varjestada, kui see nii on, väärtusi mõjutamata? Kas on mõni muu viis toimuva nägemiseks?

  // Näide erinevate DHT niiskuse / temperatuuri andurite visanditest // Kirjutanud ladyada, üldkasutatav domeen # sisaldab "DHT.h" #define DHTPIN 2 // millise tihvtiga oleme ühendatud // Kommenteerige mis tahes tüüpi, mida te kasutate! // # define DHTTYPE DHT11 // DHT 11 #define DHTTYPE DHT22 // DHT 22 (AM2302) // # define DHTTYPE DHT21 // DHT 21 (AM2301)
// Ühendage anduri tihvt 1 (vasakul) + 5V-ga // MÄRKUS. Kui kasutate 3,3 V loogikaga plaati nagu Arduino Due, ühendage tihvt 1 // 5 V asemel 3,3 V-ga! // Ühendage anduri tihvt 2 ükskõik millise DHTPIN-iga / Vormista DHT andur. DHT dht (DHTPIN, DHTTYPE); void setup () {Serial.begin (9600); Serial.println ("DHTxx test!"); dht. algus (); } void loop () {// Oodake mõõtmiste vahel mõni sekund. viivitus (2000); // Temperatuuri või niiskuse lugemine võtab aega umbes 250 millisekundit! // Anduri näidud võivad olla ka kuni 2 sekundit "vana" ujuk h = dht.readHumidity (); // Loe temperatuuri Celsiuse (vaikimisi) ujukina t = dht.readTemperature (); // Loe temperatuuri Fahrenheiti (isFahrenheit = tõene) ujukina f = dht.readTemperature (true); // Kontrollige, kas mõni lugemine ebaõnnestus ja väljuge varakult (proovige uuesti). if (isnan (h) || isnan (t) || isnan (f)) {Serial.println ("DHT-andurilt ei õnnestunud lugeda!"); tagasi; } // Arvuta soojusindeks Fahrenheiti (vaikimisi) float hif = dht.computeHeatIndex (f, h); // Arvuta soojusindeks Celsiuse järgi (isFahreheit = false) float hic = dht.computeHeatIndex (t, h, false); Serial.print ("Niiskus:"); Seeriaprint (h); Serial.print ("% \ t"); Serial.print ("Temperatuur:"); Seeriaprint (t); Seeriaprint ("* C"); Seeriaprint (f); Serial.print ("* F \ t"); Serial.print ("Soojusindeks:"); Seeriaprint (hic); Seeriaprint ("* C"); Seeriaprint (hif); Serial.println ("* F");}  
Proovige [anduri lähtestamise protseduuri] (http://forum.arduino.cc/index.php?PHPSESSID=v4t93vgd3mf5u7nqjilcp6mjb1&topic=96470.msg1026234#msg1026234).
minu praegune lahendus on ühendada DHT kruviklemmiga selle asemel, et neid jootma panna, ja siis lihtsalt ära vahetada, kui need ebaõnnestuvad
Kolm vastused:
sekdiy
2016-03-10 20:28:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nii näeb see välja, kui nad ebaõnnestuvad.

DHTxx on väga odavad andurid, mis on optimeeritud odava mahutootmise jaoks.

Me ei tea, mis tingimustel te oma andureid tegelikult kasutate. Lisaks on siin ka koputuste ja madala kvaliteediga müük.

Oma põhjalikus testis leidis Robert J. Smith ebaõnnestumiste määra 33% ja järeldas, et keskmine eeldatav eluiga on üks kuni kaks aastat.

Veidi kallim alternatiiv on SHT seeria temperatuuri- ja niiskusandurid. Minu isiklik kogemus on, et nad kipuvad mõningaid väärkohtlemisi (st täielikku uputamist vette) taluma ega vanane nii kiiresti.

Link:

RedDogAlpha
2016-03-10 22:11:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on täpselt sama kogemus DHT11-ga koos Huzzahiga. Leidsin, et probleem kipub juhtuma pärast kõrge õhuniiskuse tingimusi (suhteline> 85%). Minu lahendus oli asetada silikoonist pahtel ja jahutusvoolik ühenduste ümber, et vältida kastet. See lahendas minu probleemi minu kolmanda asendajaga. Nüüd on möödas kaks kuud, ilma probleemideta.

chop
2015-11-30 06:41:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ei saa tegelikult aidata, kuna mul on sama probleem! , EST8266-l olev DHT22 on kaks korda ebaõnnestunud, samas kui sarnase süsteemi DHT11 on juba mitu kuud laitmatult töötanud (Thingspeak 27272), on DHT11 majas sees, samas kui DHT22 on autovarjualuses maja all. Ainuke asi, mille olen välja mõelnud, on et DHT22 VÕIB ebaõnnestuda autode käivitamisel tekkivate heitgaaside / süsivesinike aurude tõttu.

Kunst

See peaks ilmselt olema kommentaar.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...