Küsimus:
Grove andurid ilma Grove kilbita
A.Schulz
2014-03-04 18:59:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Grove süsteemis on palju erinevaid andureid. Tavaliselt pääseb neile juurde spetsiaalse kilbi (Grove aluskilbi) kaudu.

Kas nendele anduritele pääseb otse ilma varjestuseta. Eelkõige olen huvitatud nende kasutamisest Arduino Pro Mini-ga. Ma arvan, et üks vajab kindlasti Mini 5V versiooni, kuid peale selle? Kui armas on neid andureid otse kasutada?

Olen huvitatud Grove tolmuanduri kasutamisest, kuid sooviksin kasutada ka Grove 4-kohalist kuvarit.

Kolm vastused:
#1
+4
Anonymous Penguin
2014-03-05 08:43:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Groove Schematic Vikist .

Eespool on skeem Groove-kilbist. Näete, et mõlemal pistikul on ühendatud kaks digitaalset tihvti ja seejärel V (5V) ja G (GND). Kaks viimast, mille saate Arduinoga normaalselt ühendada. Esimesed kaks, mille ühendate sketšis kasutatud tihvtidega.

Oletame, et ühendage konnektor tahvli ülemise vasakpoolse DIGITAL-tihvtiga (D6 / D7). 7 soovite ühendada tihvtid järgmiselt: must → GND, punane → 5V, valge → D7 ja kollane → D6.


Märkused:

  • Kilp kattub tihvtidega (st 3-4, 4-5), nii et see võib asja segaseks ajada. Ma arvan, et see on disaini viga. Kui see vajab kahte tihvti, peaks sellel olema kaks pistikut . Praeguses olekus saate omavahel ühendada kaks asja. Ma ei tea tegelikult, kuidas aru saada, kas see kasutab kõiki lisatud porte või mitte. Kui te ei pea seda tegema, prooviksin mitte ühtegi kahte süvendit kattuda. Teeksite seda, kui kasutaksite iga soone "mooduli" jaoks kahte digitaalset porti.
  • Teie Samuti peab teil olema adapterikaabel (link saidilt TheDoctor's Answer.)
  • Analoogühenduste korral kehtib see samamoodi nagu digitaalne. G on maandatud, V on 5v ja A # on analoognõel.

Selle järeldamine:

Nendega ühenduse loomiseks pole reaalset küpsiste lõikuri viisi. . Kuid kui leiate aru, kuidas selles navigeerida, on wiki korralik ressurss. Tundub, et teie mainitud tolmuandur kasutab AINULT digitaalset tihvti 8. See oli ühendatud Groove-kilbi D7 / D8-pistikuga, nii et kollast traati võis ignoreerida, kuna seda ei kasutatud sketšis kunagi.

Selle süsteemiga on raske palju teha: see on halvasti dokumenteeritud ja pole üldse ühtlane. Lisaks võivad mõned plaadid põhjustada probleeme, mis võivad isegi kahjustada komponente. Ma ütleksin, et vaata midagi muud.

Terav tihvt 1 (V-LED) = > 5V (ühendatud 150ohmise takistiga) Terav tihvt 2

(LED-GND) = > Arduino GND tihvt Terav tihvt 3 (LED) = > Arduino pin 2

Terav tihvt 4 (S-GND) = > Arduino GND tihvt Terav tihvt 5 (Vo) = >

Arduino A0 tihvt Terav tihvt 6 (Vcc) = > 5V

Ma näib, et ma ei leia selle juhet, kuid olen kindel, et selliseid sarnaseid on veebis veel palju. (Selles on ära toodud vajalik kaabel: 6-kontaktiline 1,5 mm sammuga pistik. Seda ei tundu liiga raske leida.)

  • Siin on 4x7 segmendi ekraan palju odavamalt. See kasutab küll palju tihvte ja vajab takisteid, kuid multipleksimist ja takisteid pole nii raske välja mõelda. See jääb selle küsimuse reguleerimisalast välja. Sellise ekraani juhtimiseks võib olla mõni muu sisseehitatud IC-ga tahvel, kuid tundub, et ma ei leia seda praegu.
#2
+3
TheDoctor
2014-03-04 21:15:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Grove andurid kasutavad spetsiaalset pistikupesa, 4-kontaktilist JST-d, millel on kaks elektriliini ja kaks andmevõrku. teil oleks vaja teha oma plaat / terminal, et nad saaksid miniga ühendust luua.

Mida saaksite teha, on kasutada Grove'i protoplaati, mis teisendab JST-terminalid .1 "tihvtideks, mis sobivad ühendamiseks Mini-ga. Samuti on litle protoala, kui soovite.

Võite kasutada ka adapterkaablit, millel poleks ühtegi mahukat protoplaati. Klemmid võiks joota otse Mini-le.

Mõtlesin kasutada adapterikaablit - saluanduri ühendamine ei tundu nii suur probleem. Kuidas ma saan neile siiski juurde pääseda / nendega suhelda?
@A.Schulz: Täpselt samamoodi nagu siis, kui Grove'i pistikut poleks olemas. Riistvara on endiselt sama, ainult tihvte on muudetud.
Mitte iga Grove andur ei kasuta kõiki 4 juhtet. Enamik põhilisi analooge kasutab SIG, NC, VCC, GND - kus NC tähendab Not Connected. Seeed Studio vikis avaldavad nad enamiku andurite jaoks Eagle-failid. Nende kontrollimisel kinnitate, et NC pole millegagi ühendatud.
Põhjus, miks mõned on 3 ja 4 juhtmest, on see, et nad saaksid kasutada ühist pistikut. Kui kasutate 4-juhtmelist andurit, näiteks I2C-andurit, ei saa te oma Grove'i aluskilbi kõrval asuvat pistikupesa kasutada, kuna külgnevad pistikupesad jagavad ühte tihvti. Pistikupesa sildiga D4 sisaldab tihvte D4, D5. Pistikupesa sildiga D5 sisaldab D5, D6. D5 on kahe pistikupesa vahel tavaline.
#3
+1
marciokoko
2015-10-21 03:12:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen üsna kindel, et võite lihtsalt võtta signaalikaabli tolmuandurilt ja ühendada see otse valitud mcu digitaalsesse tihvti ning seejärel ühendada ka Vcc ja Gnd. Töötan CO2 anduriga ja ei taha tegelikult kilpi üle pea.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...