Küsimus:
ICSP pin, mis see tegelikult on?
Dheer
2017-06-30 18:42:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mis on ICSP tihvt. Olen lugenud, et see on AVR ja väike Arduino programmeerimispäis, aga mis on AVR ja mida teeb ICSP tihvt?

Millal kasutaksite ISPC päist?
@DavidAbela ISP-d või ICSP-d (sama tähendus) kasutatakse peamiselt keerukate rakenduste arendamisel ATMega328-le (kus Arduino IDE-st ei piisa: https://www.instructables.com/id/Using-an-In-System-Programmer) . Kuna enamik kasutajaid ei loo keerukaid projekte, vajavad seda väga vähesed kasutajad.
üks vastus:
James Waldby - jwpat7
2017-06-30 19:33:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ICSP tähistab vooluringi seeriaprogrammeerimist , mis tähistab ühte paljudest Arduino tahvlite programmeerimiseks saadaolevatest meetoditest. Tavaliselt kasutatakse Arduino plaadi programmeerimiseks Arduino alglaaduriprogrammi, kuid kui alglaadur puudub või on kahjustatud, saab selle asemel kasutada ICSP-d. ICSP-d saab kasutada puuduva või kahjustatud alglaaduri taastamiseks.

Tüüpilisel Arduino ICSP päisel on kuus tihvti, mis on paigutatud 2x3. Sparkfuni artiklis Connecting the Programmer: In-Circuit Serial Programming (ICSP) kirjeldatakse mõningaid ICSP-tihvtide funktsioone, mille hulka kuuluvad MISO, MOSI, SCK, V +, Ground ja Reset.

Iga ICSP tihvt on tavaliselt ühendatud teise sama nime või funktsiooniga Arduino tihvtiga. Näiteks on Uno või Nano ICSP päises olev MISO ühendatud MISO / digitaalse tihvtiga 12; ISCP päises olev MOSI on ühendatud MOSI / digitaalse tihvtiga 11; ja nii edasi. Pange tähele, et MISO-, MOSI- ja SCK-tihvtid koos moodustavad suurema osa SPI-liidesest.

Mitmel Arduinos, sealhulgas Unos, on kaks ICSP-päist. Üks neist on mõeldud kasutamiseks ATmega328 (või sarnase) ja teine ​​ATmega16U2 (või sarnase) kiibiga, mis rakendab USB-d. Kui see on olemas, võimaldab see USB-kiipi ümber programmeerida.


AVR viitab käskude arhitektuurile, mida kasutatakse Atmeli mikrokontrollerite perekonnas. Mitmed Arduinos - Mega, Uno, Nano, Micro - kasutavad AVR kiipe. Teised, näiteks Zero ja Due, kasutavad selle asemel ATSAM3 kiipe, ARM-i käskude arhitektuuriga.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...