Küsimus:
Elektripank lülitub spontaanselt välja
kingrumak
2017-02-20 11:03:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on praegu 50 000 mAH USB-toitepank, mis toidab minu Arduino Unot ja mikro-servomootorit. Kahjuks on mu jõupangal automaatne väljalülitamine ja see lülitub välja pärast 2-tunnist tööaega (vajan oma projekti jaoks 16 tundi). Ma saan taaskäivitada toitepanga, vajutades sisselülitusnuppu ja see töötab suurepäraselt veel 1-2 tundi, millal see välja lülitatakse. Ühel juhul jooksis elektripank soovitud 16 tundi järjest. Usun, et minu arduino / servo on panga praegusele künnisele väga lähedal, mis võib selgitada mõningast varieeruvust, mida näen väljalülitusaja osas. Kas takisti ühendamine vooluahelaga teeb selle triki ja kui jah, siis kus?

Pole päris kindel elektripanga kaubamärgi osas (just üks, mille leidsin Ebayst). Usun, et arduino uno ja servo tarbivad voolu jaoks umbes 60 mA.

See võib vastamiseks olla liiga ebamäärane. Võib-olla muutke küsimust, et täpsustada jõupanga mark ja mudel ning öelda, kui palju voolu keskmiselt Uno ja servo tõmbavad.
50 000 mAH USB-toitepanga jaoks kõlab äärmiselt hästi. Mõni voolupank lülitub välja pärast madalat voolutarbimist. On näpunäiteid, kuidas vähese väärtusega takisti perioodiliselt selle ümber lükata, näiteks taimeri abil, et tekitada piisav koormus, et hoida elektripanka "elus". Mul on elektripank (palju väiksem kui teie oma), et selle automaatse väljalülitamise mahasurumiseks peaks iga 2 sekundi tagant 20 mS jooksul manööverdama 47 Ohmi takistit.
Mul on "50000mAh" jõupank. Minu hinnangul ja vaadates seda, mis tegelikult füüsiliselt võiks ära mahtuda (ma pole seda veel maha rebinud), võite oodata 8 18650 patareid, mille igaüks ei ületa 3600mAh, kokku 28800mAh - tõenäoliselt vähem, kuna odavama aku korral kasutatakse odavamaid patareisid pankade võimsus on väiksem kui vahemikus kõige kallimatel.
kui see automaatselt välja lülitub, kuidas saate selle uuesti sisse lülitada? kui see toimub uuesti ühendamise abil, saate seda elektrooniliselt simuleerida relee või mosfeti abil.
@Majenko. Big Clive (https://www.youtube.com/user/bigclivedotcom/videos) on kutt, kes on pühendatud igasuguste odavate Hiina toodete nagu toitepangad, valgusdioodid ja laadijad lõhkumisele ja ülevaatamisele. Pärast tema videote vaatamist ei osta ma enam ühtegi sellist Hiina tarbekaupa.
@LookAlterno Jah, ma tean, tellin juba karu kanali. Hiina värk on korras, kui teate, millele tähelepanu pöörata ja milliseid lõkse oodata. Reegel 1: eirake tsiteeritud spetsifikatsioone. Reegel 2: ostke üks ja võtke see lahti, et täpselt teada saada. Reegel 3: öelge teistele.
@LookAlterno Btw, elektripank, millele viitan, on mul tegelikult väga hea. See on umbes 6200mAh ja töötab tõesti kenasti. Olen pidanud mõned USB-pistikupesad uuesti trükkplaadile kinnitama, kus olen need katkestanud, kuid peale selle on see tõesti tore.
See pole soovitus! See on lihtsalt minu enda tähelepanek. Leidsin, et seda tüüpi odavad elektripangad töötavad suurepäraselt madalate praeguste rakendustega, näiteks Arduino UNO toide: https://www.aliexpress.com/item/32845722067.html
Neli vastused:
jose can u c
2017-02-20 21:52:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teil on paar võimalust, sõltuvalt sellest, kui palju soovite elektroonikasse sukelduda.

  • Leidke / ostke uus powerbank, mis ei lülitu automaatselt välja
  • Leidke voolutundlik takisti oma olemasoleva toitepanga sisemisest vooluringist ja muutke see välja nii, et seade arvaks alati, et vool voolab, või on teie madala tõmbetugevusega kinnituse suhtes tundlikum. Ma suutsin otsides leida mõned veebisaidid, mis kirjeldavad seda konkreetsete toitepankade kohta.
  • Lisage paralleelselt oma vooluringiga näiv koormus, mis raiskab energiat, kuid petab powerbanki sisse.

Samuti tasub märkida, et suure tõenäosusega pole teil selles powerbankis 50 000 mAh võimsust, nagu teised märkisid. Kui teie väide 60mA voolutugevuse kohta vastab tõele, peaksite saama isegi 16-tunnise tööaja isegi madalama reitinguga powerbankiga.

Aitäh jose! Jah, ma olen "50 000 mAh" suhtes väga skeptiline, kuid piisab, kui öelda, et ma pole kunagi energiapanka täielikult tühjendanud, seega on see tõenäoliselt viiekohaline.
Üldiselt on mAh number, mida nad tsiteerivad, aku sisemine maht. Nad peavad selle suurendama 3,7 V-lt (nominaalne) 5 V-ni ja kasutavad selleks võimalikult odavat toiteallikat, sest nad saavad seda mõjutada spetsifikatsiooni numbreid. Mis tähendab, et vaatate USB-väljundisse tarnitud mAh-d umbes 60–65% pealkirja numbrist.
@Andrew: ma arvan, et fikseeritud väljundiga võimendusmuundur oleks tõhusam kui 60%; isegi reguleeritavad (pole optimeeritud) on halvimal juhul tavaliselt> 80%. Ka see, et juhtum pole 35% nii kuum kui vatt, ütleb seda ka ...
@dandavis eeldasin, et toiteallikas on umbes 85%. Ülejäänu on voolude läbilaskevõime kadu pingete teisendamisel. 1000 mAh 3,7 V juures = 740 mAh 5 V juures, eeldades 100% efektiivsust.
@Andrew: tõsi. samuti ei saa te lahtrist välja enam kui 80%; ostja valvel.
Mark Smith
2017-02-20 13:21:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma ei näe, et see aitaks.

See võiks olla kasulik ainult siis, kui teie jõupank lülitaks väljundi välja, kui tõmmatud vool langeb liiga madalale - kuid kui teie vooluahela voolutarve kahe tunni pärast ei lange, mis te ei maini, see on tõenäoliselt põhjus, miks see välja lülitatakse.

Aitäh Mark! Ma ei saa kindlalt öelda, kas minu praegune tarbimine aja jooksul väheneb või mitte. Voolupank lülitub mõnikord 15 minutit pärast selle pööramist välja. Ja mõnel õnnelikul juhul püsib see 16 tundi järjest. Ma usun, et olenemata praegusest künnisest on minu powerbankil minu servo / arduino täpselt otspunktis.
zencuke
2017-07-23 20:35:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Esimese soovituse @jose saab laiendada Uurisin veidi ja leidsin, et Voltaic Systems müüb võimsuspankasid võimalusega automaatse väljalülitusrežiimi keelata. Võib olla ka teisi. Leidsin Amazonist kaks nende jõupanka. Amazoni loendi väljavõte mainib selgesõnaliselt selle kasutamist Arduino ja Raspberry Pi puhul.

Douglas
2017-08-08 19:14:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kuna mainiti firmat Voltaic, tunnen, et oleks kasulik, kui hoiataksin teid selle ettevõtte eest. Püüame ju pakkuda lahendusi ja kui te järgite Voltaicut soovitanud inimese nõuandeid, siis tean omast käest, et asi lülitub ise välja ka siis, kui automaatne väljalülitusrežiim on keelatud. Kuigi see ei pruugi olla lõpplahendus, tean, et aidates teil asjatut teavet vältida, saan teid kursis hoida ja aidata teil lahenduse poole liikuda. Täpsemalt: olen autojuht ja ostsin Voltaicu just sel konkreetsel põhjusel ja arvake ära? See lülitub välja ka siis, kui automaatne väljalülitusrežiim on keelatud. Tahtsin, et mu kliendid saaksid oma seadmeid laadida nii kiiresti kui võimalik ja nii keerukate kui varadega. Ma arvan, et peaksin juhtima kiudoptilise laadimiskaabli, nii et suure USB-pesa lähedal olevast LED-ist saab alati väikest energiatarbimist. Vähemalt siis peaks kaabel olema rohkem "vaadake mind, vaadake mind". Ma arvan, et probleem tuleneb kas automaatsest ajast või energiapanga laadimise lõpuleviimisest, mis ise on auto elektrik.

Vaadake selle jaoks OmniCharge'i: https://www.omnicharge.co/ See ei peta teid. Selle seadmega võiksite isegi toita SLA-akut, kui see on tühi ega suuda teie autot käivitada.
Kas saaksite palun veidi täpsustada, kuidas see küsija probleemi lahendaks?


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...