Küsimus:
Kuidas juhtida Nema 17 samm-mootorit arduinoga? (liiga palju voolu / soojust)
ce_guy
2017-04-02 12:59:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Püüan juhtida Nema 17 mootorit kahesilla L298n ja Arduino Mega abil.

Minu juhtmestik pärineb sellest juhendist:

http: // www.instructables.com/id/Control-DC-and-stepper-motors-with-L298N-Dual-Moto/?ALLSTEPS

Kui ühendan selle oma labori toiteallikaga piirang vilgub. Tavaliselt, kui vaja on liiga palju voolu, põleb LED pidevalt ja ei vilgu.

Nii suurendan voolupiiri ja mootor hakkab lihtsalt liikuma pingel 3,1 A @ 12 V (ei liigu, kui vähem voolutugevust) ja Amazoni mootori kirjelduses öeldakse "Nimivool / faas: 1.2A ", nii et mõtlen, mida ma siin valesti tegin?

Minu arusaama järgi tähendab nimivool / faas: 1,2A ", et peaksin seda mootorit (see on kahefaasiline bipolaarne samm-mootor) töötama mitte kõrgemal kui 2,4A?

Need on Amazoni andmed selle mootori kohta:

Spetsifikatsioonid :

 • Led-kruvi läbimõõt: 8mm

 • Juhtkruvi pikkus: 300mm

 • Astme nurk: 1,8 kraadi

 • Pähklimaterjal: messing

 • Pöördemoment: 400mN * m

 • Tõukejõud (täisetapp): 12,5 kg

 • Nimivool / faas: 1.2A

 • Pinge pinge: 3.3v

 • Nimitakistus / faas: 2,2 ± 10% oomi

Mis oleks selle mootori käitamiseks hea pinge? Ma arvasin, et 12 V on hea mõte.

Mootor L298n muutub väga kuumaks, kui ma seda töötan temperatuuril 3,2 A või rohkem, nii et ma arvan, et minu seadistus hävitab topeltsilla ja / või mootori.

Hindan väga abi selles küsimuses! :-)

Arduino Mega with L298n dual bridge, Nemi 17 stepper motor, Arduino Mega and QJ3005EIII

ma võin mõelda, et teie PSU on liiga kiire / hea. Mootorid vajavad liikumise alustamiseks sageli "lõpmatuid" ampeere, seejärel langevad nad kiiresti välja. Kui teie toiteallikas piirab neid kõrgepinge käivitamise impulsse, ei pruugi see maapinnast lahti saada. Keskmise voolu kohta teabe saamiseks lugege lehte https://learn.adafruit.com/all-about-stepper-motors/matching-the-driver-to-the-stepper. Ma arvan, et teie kõrge kuumus on tingitud sellest, et mootor ei pöördu energiat tarbides.
Kas arvate, et mu mootor hävib või kas ma saan seda kasutada suure võimendiga?
Ma arvan, et mootor saab suurema tõenäosusega kahjustusi, kui voolu pole piisavalt, mitte liiga palju. voolu piiramine põhjustab voltide languse ja mootor vajab pööramiseks teatud pinget. kui see suudab pöörata, koguneb spiraalidele soojus. kui see siiski pöörab, kulutab see vähem energiat ja võib ise jahtuda.
Ma töötasin mootorit mõnda aega (mõni minut) ja mootorijuht muutus üha kuumemaks ja lõhnas juba natuke. Vool hüppas 3.2A-lt (oli praegune piirang) väärtusele 2.6A ja aeg-ajalt jälle 3.2A-le. Minu arduinole laaditud visand on lihtsalt peatuseta astumine, kas mu praegune aeg väheneb, kui viivitan?
võite olla üle astumise või mikrotappide määrimise, kuid seda on raske öelda, kui te ei tea praktiliselt kõike oma koodi, käigu, sisemise juhtmestiku jms kohta. _tugevad amprid_ võivad palju ringi hüpata ning inimesi ja meetreid eksitada, ärge kasutage voolu piiramist. liigne kuumus on olulisem ja selle vältimiseks peate võib-olla juhtimisriistvara / -tarkvara kohandama. kui lisakuumus toimub koormuseta, kahtlustan tungivalt, et mõned tarkvara ajastamise probleemid on mängus.
Asendasin oma L298 lihtsa draiveri A3967 vastu ja see töötab ideaalselt vaid 0,2A-ga. Võib-olla oli L298 katki või midagi. Ma ei saa sellest siiani aru.
kui seda ei juhita õigesti, selgitab see kuumust kindlasti, hea kuulda.
Mis pinge peal seda töötate? Mootori võimsus on 3,3 V, seega peaksite tõenäoliselt töötama 3,3 V pingega.
üks vastus:
Dave Johnson
2017-04-20 01:11:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sammmootor ei kontrolli ega piira otseselt oma voolu. L298n kasutamisel astmeliseks juhtimiseks teostatakse mootori voolu juhtimine PWM-signaaliga kontaktile L298n ENABLE. Kui teil on ENABLE kõrge (100% töö), on vool teguriks ainult astmemähise alalisvoolu takistus ja toiteallika pinge. Siin proovite juhtida 12 V pingega 1.2A@3.3V hinnatud stepperit, nii et loomulikult on vool ~ 3 korda suurem.

Mootori voolu reguleerimiseks juhi jaoks ohutusse vahemikku kasutage analogWrite () Arduino PWM-ühilduvast tihvtist, mis on ühendatud L298n-i ENABLE-tihvtiga, ja määrake see väärtusele alla 255 (50% on tavaliselt hea lähtepunkt). Isegi siis rõhutab L298n hetkeline voolutugevus seda tõenäoliselt väljaspool oma tööümbrist.

MUUDA: vaatasin lingil oleva teabe üle ja see on koodi asjakohane ala:

 // kiiruse seadmine 200-le võimalikust vahemikust 0 ~ 255analogWrite (enA, 200); // kiiruse seadmine 200-le võimalikust vahemikust 0 ~ 255analogWrite (enB, 200); 

Siin määrab kood kahe ENABLE-tihvti PWM-i väärtuseks 200 (~ 80% töötsükkel). Laske see 50-le (~ 20% töötsükkel) ja tõenäoliselt lahendaksite ülekoormuse probleemi. Edasi lugedes annab isegi autor teile esimese vihje toimuvale:

See pole kiiruse väärtus, selle asemel kasutatakse võimsust korraga korraga 200/255.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...