Küsimus:
Kui USB annab 5v, kuidas saab Arduino 5v kontakti 5v toita? (Ja veel üks küsimus)
Blake
2017-02-22 07:44:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma ei tohi millestki aru saada. Veebis olen kuulnud, et Arduino kasutab tavaliselt 9v (keskmiselt) ja USB-d pakuvad üldiselt 5v @ 500mA. Kui see on tõsi:

  1. Kuidas saab Arduino ennast 5V USB-ga ka VÕIMALDADA? Olen kuulnud, et miinimum on 7v.
  2. Kuidas saab olla 5v pin, kui USB tarnib 5v ... mis ei jäta Arduinole ruumi!

Minu arusaamine on praegu väga halb, igasugune selgitus oleks suurepärane. Aitäh!

see pole 5v tihvt, see on lihtsalt lihtsalt usb V + suunas. kui saadate 6v üle usb, on ka tihvtil 6v.
Ma pean vist küsima, mis on Arduino ettepoole suunatud pinge ilma ühegi teise komponendiga ühendatud lisapistikuta?
paralleelsed koormused saavad kõik sama pinge. kasutades uno tarbimiseks 40m suurust palliväljakut, on @5v 125 oomi. kui soovite, et teised koormused jaguksid _series_-s unoga, arvutage pingejagurina "edasi", sisenditena "rLoad", "5v" ja "125Ω"
Andke andeks minu noobiness, kuid kas sama toiteallika abil on võimalik juhtida 12v lineaarset ajamit JA arduino?
Kuus vastused:
Enric Blanco
2017-02-22 15:58:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tegelikult on Arduino toiteallikas 5 V (5 V kontakt ja ATmega328p on ühendatud plaadi + 5 V rööpaga). Siin on mõte kust need 5V tulevad . Põhimõtteliselt kahest võimalikust allikast:

  1. USB . USB-5-liides on (või peaks olema) juba reguleeritud, nii et see toidab otse (tegelikult läbib polüfusiooni) plaadi + 5V rööpale. Sel viisil töötav maksimaalne voolutugevus on 500 mA, mida piirab polüfusioon, nii et te ei laseks oma arvutit õhku lasta.

  2. Tünni pistik (seinaadapter) tugev>. See võtab vastu 7–12 V ja viib selle 5 V-ni, kasutades lineaarset regulaatorit, mille väljund läheb plaadi + 5 V rööpale. Sel viisil töötav maksimaalne voolutugevus on 1000 mA, mida piirab regulaatori võimekus.

Kui mõlemad allikad on korraga olemas, eelistatakse seinaadapter . UNO-plaadil on vooluringid, mis tuvastavad adapteri pinge ja lahutavad (kasutades MOSFET-lülitit) USB 5V-liini plaadi + 5V-rööpast.

Seda ei tehta mitte ainult mugavuse huvides (nii et saada rohkem voolu), vaid ka kaitseks . Vastasel juhul ühendate kaks toiteallikat (+ 5 V regulaatorilt ja + 5 V USB-lt), mis on ohtlik olukord.

Olen kommenteerinud UNO R3 skeeme, et saaksite ise veenduda, kuidas see on tehtud (mõlemad sisendallikad, adapteri pinge tuvastamise vooluringid jne), vaadake allpool.

Arduino UNO power supply

fred_dot_u
2017-02-22 08:04:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Põhitasandil reguleerib USB-pordi 5v välisseadme toide, olgu see siis arvuti USB-port või USB-tüüpi laadimismoodul. Arduino toitepistiku kasutamisel saate pakkuda pingepiirkonda alates 7v (soovitatav miinimum) kuni 20v. See sisendvõimsus läbib pinge regulaatori, et tagada reguleeritud 5v, mis on vajalik Arduino käitamiseks.

Arduino ei kasuta pinget, kuid teil võib olla vähe reservvõimsust seotud seadmete jaoks, mis on seotud 5v bussi.

Mõelge sellele, et pinget saab vaadata sarnaselt veesurvega, samas kui voolu saab võrrelda voolava vee mahuga. Kui teil on 1000 mA toiteallikas ja Arduino kasutab 500 mA, on teil muudel eesmärkidel endiselt saadaval 5 mA pinge 500 mA.

Sõltuvalt komponentide ühendamise viisist võib vooluahelas tekkida pingelangus. See on selle arutelu jaoks vajalikust kaugemale arenenud.

See on väga põhiline ülevaade ja üksikasjad varieeruvad Arduino mudelites.

Pange tähele ka seda, et 5v-d ei tohiks teistele rakendada 5v tähistatud tihvtid, kuna see möödub regulaatorist ja võivad kahjustada plaati või muid kinnitatud seadmeid.

BarrowWight
2017-02-22 08:14:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Võimalik, et segate pinget ja voolutugevust. Arduino võtab kasutusele 5 volti kuni 12 ja kasutab regulaatorit kõrgemate pingete viimiseks 5 V-ni. Milliamps (mA) on vooluahela osale joonistatud mõõt. Arduino ise tõmbab neist vaid umbes 25, mis USB-l tühjenedes jätab umbes 475mA, mida muud asjad saavad joonistada.

Arno Bozo
2017-02-22 20:19:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

@enric blanco kirjeldas hästi. Ma juhin tähelepanu lihtsalt kummalisele erinevusele USB (5V) ja tünniühenduse (7-12V) vahel.

Tünniühendus peab aktsepteerima erinevaid toiteallikaid (erineva pingega), pealegi võivad need vajada pinge reguleerimist; seega vajab arduino barrelipistiku järel "regulaatorit". On erinevaid heliloojaid, kes saavad sellega hakkama. See lihtne põhjustab minimaalse pingekao. Sellepärast peate sisestama rohkem kui 5V.

On ka muid komponente (buck / boost), mis suudaksid vastu võtta sisendpinge vahemikus 3V kuni 12V ja pakkuda alati väljundina 5V, kuid need on kallimad (5 $).

Nick Gammon
2017-02-22 09:57:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Saate tarnida viis 5 V otse 5 V kontaktile, mida USB-liides tegelikult teeb. Tsiteeritud 7–12 V on ainult siis, kui kasutate toitepistikut. See muudab selle 5V-ks, mida protsessor vajab.

user31224
2017-02-23 01:26:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ei, te ei pea toores tihvtis sisestama rohkem kui 5 V, samal ajal kui VCC tihvtil on väljundiks täpselt 5 V (vähemalt Pro Mini puhul). Kuidas mul seda tehakse, pole mul aimugi.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...