Küsimus:
Kuidas ühendada kaks Arduino ilma kilpideta?
totymedli
2014-02-14 04:32:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kavatsen Arduino süsteemi, mis koosneb mitmest Arduino lauast. Laudade maksimaalne kaugus on umbes 50 meetrit. Soovin nende vahel saata põhiandmeid, nagu lühikesed stringid või täisarvud. Ma tean, et ma saaksin andmeid saata Ethernet-kaablite kaudu, kuid selleks on vaja Etherneti kaitset või Arduino Etherneti plaati, mis kahekordistab kulud. Kas on vähese eelarvega viisi, kuidas saaksin plaate ühendada ainult kõige elementaarsemate plaatide (nt Uno) ja mõne muu komponendi abil, kuid mitte täieliku kilbiga?

Kui eelarve ei olnud probleem, võite kasutada bluetoothi ​​või xbee kiipe. Need ei ole liiga halvad, kuid kokku kulub ~ 60 dollarit, kuna vajate 2.
@Steven10172 Bluetooth-seadmed on käepärased, kuid tundub, et OP soovib odavat kilpideta lahendust (madal profiil võib-olla?)
Veenduge, et ** ühendaksite alused kindlasti, kui teie ülekandekeskkond on elekter !!!
Seotud: [Minimaalsete andmete saatmine kahe üksteisest kaugel asuva Arduino vahel] (https://arduino.stackexchange.com/questions/76947/sending-minimal-data-between-two-arduinos-far-away-from-each- muu)
Viis vastused:
#1
+9
sachleen
2014-02-14 04:59:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kaugjuhtmetega suhtlemiseks vaadake RS-485.

Kuna see kasutab keerdpaari (näiteks RS-422) kohal diferentsiaalset tasakaalustatud joont, suudab läbida suhteliselt suuri vahemaid (kuni 4000 jalga (1200 m)). Rusikareegel on see, et kiirus bitides / s, korrutatuna meetrites pikkusega, ei tohiks olla suurem kui 108. Seega ei tohiks 50-meetrine kaabel anda signaali kiiremini kui 2 Mbit / s

Võite kasutage kiipi MAX485. Sellega on üsna lihtne töötada, kuid seal on ka hea teek:

https://github.com/Protoneer/RS485-Arduino-Library

Kas ta ei saaks RS-485 vms juhtmeid lihtsalt maha tõmmata ja seda raha säästmiseks lihtsalt jada jaoks kasutada? 9600 baudi ei jookse * peaaegu * nii kiiresti kui 2 MBPS. Kas protokollis / pingetes / jne on midagi erilist? mis muudab selle sobivaks pikkade vahemaade jaoks? See võib säästa raha ...
See on diferentsiaal, mis saadetakse keerdpaari kaudu. Vähendab müra. http://en.wikipedia.org/wiki/Differential_signaling
See leht on suurepärane ressurss RS485-l Arduinoga http://www.gammon.com.au/forum/?id=11428
#2
+7
TheDoctor
2014-02-14 04:42:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Arduino tahvlite peenendusfunktsioonide klassifitseerimiseks võin mõelda kahte kategooriasse:

2 seadme vahel:

  • jada: Lihtne kasutada ja nõuab ainult kahte andmerida.
  • OneWire: raskem kasutada ja aeglane, kuid kasutab ainult ühte andmerida

Rohkem kui kahe seadme vahel

  • I2C: võrgus võib olla kuni 128 seadet, mis on individuaalselt adresseeritavad, kuid vajab põhiseadet, kasutab kahte andmerida. see on tuntud ka kui traat.
  • SPI: keeruline kasutada, kuid seadme kiire ja kiire valimine. kasutab palju andmeridu (3 + seadmete arv)
  • OneWire: adresseeritud oneWire'i kasutamine on isegi aeglasem kui tavalise oneWire'i kasutamine, ikkagi ainult üks andmerida
  • SoftwareSerial: teil võib olla mitu seadmed, mis on ühendatud erinevate jadaliinidega, kuid see on aeglasem.
  • CAN: saadaval ainult tähtajal ja adresseeritav

Saadaval on ka muid meetodeid, kuid need on loetletud ainult vajavad minimaalselt välist riistvara.

Kaugushinnangute leiate artiklitest http://forum.arduino.cc/index.php?topic=82937.0 ja http: / /www.tldp.org/HOWTO/Remote-Serial-Console-HOWTO/serial-distance.html

Neid andmeedastuskiirusi kontrollitakse otse jadas ja neid saab paljudes teistes kohandada.

#3
+5
HK1
2014-02-14 05:01:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Freakduino teeb mõned sisseehitatud traadita ühendusega Arduino lauad. Nende pika kaugusega traadita võrk on 900 MHz ja lühem - 2,4 GHz. Ma arvan, et need on tegelikult XBee raadiod ja programmeerimiseks kasutaksite raamatukogu nimega chibiArduino, mis on saadaval (ja dokumenteeritud) Freakduino veebisaidil. Juhtmevabalt suheldes teise raadioga saate kasutada Broadcast'i või määrata raadio selle ID järgi, mis on väärtus, mille peate määrama Freakduino EEPROM-i.

Võetud otse Freakduino saidilt:

Integreeritud traadita raadio lisamine, mis põhineb IEEE 802.15.4 protokollil (sama raadio protokoll kui XBee), võimaldab seadmeid juhtmeta juhtida või traadita andurite andmeid koguda. Lisati valikuline aku vooluring, et see saaks toimida tõelise traadita sõlmena ilma väliste toitekaabliteta. Plaat on loodud ka vastupidava korpuse jaoks, nii et disaini saab ohutult transportida või kasutada tegelikus kasutusstsenaariumis, ilma et peaksite muretsema vooluringide kahjustamise pärast.

See 900 MHz raadio on minu isiklik lemmik. Ma kasutan seda kogu aeg, sest 900 MHz pakub palju paremat vahemikku võrreldes 2,4 GHz-ga. Raadio suudab väljastada kuni 10 mW ülekandevõimsust, mis võib saada üllatavalt palju vahemikku. Otsese vaatevälja korral ei oleks mõnisada meetrit üllatav. Kui on vaja täiendavat vahemikku, saab modulatsioonirežiimi muuta ka OQPSK-st BPSK-ks. Selle tulemuseks on andmeedastuskiiruse arvelt täiendav vahemik, mille maksimaalne väärtus on tavarežiimis vahemikus 250–40 kbps.

#4
  0
Butters
2015-03-02 08:04:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nagu te ütlesite, on Etherneti kilbid kallid, kuid te ei pea seda kilpi kasutama. Traadita võrgu jaoks vaadake jaotist enc28j60 või traadita ühenduse eelistamiseks ESP8266. Mõlemad on umbes 4 USD. Ma kasutan nüüd ESP8266-d ja mul on umbes 8 seadet omavahel rääkimas ja Raspberry Pi. See on tõesti suurepärane väike kiip! Ma ei saa ENC28j60-ga isiklikult rääkida, kuna nad istuvad endiselt minu laual pakendis.

#5
  0
Nathan
2015-03-02 22:26:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Võite kasutada Etherneti purustusplaati (2 dollarit Sparkfunis). See võimaldab teil kasutada Etherneti kaableid, kuid te ei pea kasutama täielikku TCP / IP-protokolli, selle asemel saate lihtsalt ühendada andmepoldid jaoturlauale, kasutada nende ühendamiseks Ethernetti ja lasta neil seejärel seeria abil rääkida. Ma kasutan seda üsna palju ühe traadianduri paigutamiseks Arduinost kaugemale tugeva, kuid odava ühenduse jaoksSee küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...