Küsimus:
Miks seeriamonitori käivitamine visandit taaskäivitab?
Cybergibbons
2014-02-26 04:51:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui laadin üles visandeid, mis saadavad seeriandmeid, näen kohe, kui visandi üleslaadimine vilgub TX / RX LED-id. Kui käivitan jadamonitori, näib, et visand taaskäivitub.

Minimaalne visand, mis näitab seda käitumist:

  void setup () {Serial.begin (9600 ); Serial.println ("Seadistamine");} void loop () {Serial.println ("Loop"); delay (1000);}  

Testitud mitme tahvli ning IDE Maci ja Windowsi versioonidega.

Näidisväljund - see läheb avanedes tagasi seadistusse jadamonitor:

Restart

Miks see nii on?

Ma pole kunagi näinud, et visand, mis kasutab seeriat, seda ei teeks, nii et sõna otseses mõttes ükski visand.
Seotud: * [Arduino jadapordi lähtestamine seeriamonitoris ja Pythonis] (http://arduino.stackexchange.com/questions/640) *
Duplikaat: * [Miks tundub, et minu Arduino taaskäivitub iga kord, kui Serial Monitori avan?] (Http://arduino.stackexchange.com/questions/4078) *
Mul on eraldi probleem. Arduino leostick (ja teised) ei taastu enam. Kuidas ma saan selle ümber nimetada?
Kolm vastused:
#1
+35
sachleen
2014-02-26 06:02:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Arduino kasutab automaatse lähtestamise jaoks signaale RTS (Request To Send) (ja ma arvan, et DTR (Data Terminal Ready)). Kui saate jadaterminali, mis võimaldab teil voo juhtimisseadeid muuta, saate seda funktsionaalsust muuta.

Arduino terminal ei anna teile palju võimalusi ja see on vaikimisi. Teised võimaldavad teil palju rohkem seadistada. Voolukontrolli seadistamine väärtusele Pole ühtegi võimaldab teil seeriaühenduse ühendada / lahti ühendada ilma plaati lähtestamata. see on silumiseks üsna kasulik, kui soovite lihtsalt ühendada pistiku ja vaadata väljundit, ilma et peaksite visandit alustama.

Teine võimalus automaatse lähtestamise keelamiseks on tõmmata takisti lähtestusnupul.

Automaatse lähtestamise keelamine seeriaühenduse korral

Arduino Unos saab RESET-i ja GND-s fikseerida 10 µF kondensaatoriga. See töötab siiani ühe installi jaoks, mille jaoks olen seda kasutanud ...
Proovisin kasutada [PuTTY] (http://et.wikipedia.org/wiki/PuTTY), ühendades COM-porti, kus Arduino kuvatakse (minu puhul COM16). See lähtestab endiselt Arduino, kui jaotises Connection / Serial olekuks "Flow control" on seatud "None" (muud valikud on "XON / XOFF", "RTS / CTS" ja "DSR / DTR"). Kasutasin PuTTY versiooni 0.60.
-cont: prooviti Arduino Uno R3 peal.
Duemilanove'il ja Unol on jälg sildiga "EN RESET", mis kontrollib seda käitumist. Automaatse lähtestamise keelamiseks kraapige see jälg ära. Selle uuesti lubamiseks jootke traat üle padjandite.
#2
+13
zmo
2014-03-02 04:24:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tõde on alati infolehtedel, skeemidel ja koodis:

Arduino UNO kasutab lähtestamise käivitamiseks tegelikult rida / DTR , nagu näete järgmine andmeleht:

reset schematic

Teie skemaatilise pildi link on katki.
Aitäh, ma parandasin selle! Ma arvasin tegelikult, et SO salvestas pilte vahemällu, kuid tundub, et see pole nii, nii et hoian seda alati peal.
Jällegi on see katki. Ehk saate selle pildina lisada, kasutades StackExchange'i imgur-valikut? Klõpsake lihtsalt redaktori tööriistaribal valikut "pilt".
valmis, aitäh näpunäite eest (mul oli tegelikult oma sait 10 päeva jooksul maas, sest tegin hooldust, mis oli lihtsalt ajutine)
Jah, aga mis tegelikult juhtub? Kas see tuleneb ATmega16U2 programmeerimisviisist (kinnitades PD7 madalat taset, kui programm avab COM-pordi?)? Või järgides mõnda DTR-i standardit?). Ja mida tähendab C5? - kas lähtestab mõlema ülemineku korral (madalalt kõrgele ja kõrgelt madalale) peaprotsessori? Milline on impulssi ligikaudne laius (mikrosekundites) peaprotsessori lähtestusnõelal ja kuidas see välja näeb?
OK, olen pulsi seadistanud RESET-ile jadaühendusel: [https://i.stack.imgur.com/KV4Oa.png](https://i.stack.imgur.com/KV4Oa.png). Olete teretulnud seda kasutama oma vastuses.
Kuidas see on vastus? Mida me selle teabega ette võtame?
hei poisid, kas see tähendab, et ma peaksin selle traadi lõikama?
kui sa seda tahad, siis jah :)
Mida saab RESET-EN teha? Miks see seal on? Tundub, et sellel pole mingit mõju (tundub, et see on lühis). Või on see viga skeemis? Mis on seletus? Kas saaksite oma vastuses täpsustada (see ja muud punktid)?
See ei tee tegelikult midagi, nagu skeemidelt näha. Põhjus on selles, et saate automaatse lähtestamise keelamiseks lõigata DTR-i joone RESET-EN jalgade vahele ja kui soovite selle uuesti lubada, võite need kaks RESET-EN-padi kokku jootma.
#3
  0
Julian Lewis
2016-05-13 23:17:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See lahendab probleemi

  import osimport sysimport termiosimport fcntl self.fd = sys.stdin.fileno () # Lõpeta arduino lähtestamine jadaühendusel self.newattr = termios.tcgetattr (self .fd) self.newattr [2] = self.newattr [2] & ~ termios.HUPCL termios.tcsetattr (self.fd, termios.TCSANOW, self.newattr)  


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...