Küsimus:
Mida peaksin teadma enne oma Arduino puudutamist?
totymedli
2014-02-13 09:14:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Enne kui hakkate arvutiga jamama, peate olema teadlikud põhijuhistest, nagu näiteks toite väljalülitamine ja staatilise elektri eest hoolitsemine. Millistest juhistest peaksin Arduino tahvliga töötades teadlik olema, kui ma ei taha endale ega juhatusele kahju teha. Kolm tüüpi tegevus, mis nõuab Arduino puudutamist ja mida ma küsin:

 • traadi, komponentide paigutuse või leiblaua seadistamine.
 • jooksva seadistuse silumine.
 • Kolimine, tahvli kuhugi kinnitamine.
Enne kui midagi tahvlile ette võtate, nagu enamiku elektroonika puhul, lülitage need välja, enne kui hakkate nendega nokitsema. Tehke seda ka siis, kui paigaldate traati ja lisate komponente, ei taha te midagi kogemata lühistada. Arduinosega on see nagu iga teine ​​elektroonikaseade, hoidke vett eemal, kaitske seda kukkumiste / tugevate kokkupõrgete eest, veenduge, et olete enne komponentide või juhtmete puudutamist maandatud. Püüa mitte lasta maagilisest suitsust välja
Üks kiire näpunäide, mida nägin kedagi varem mainimas: ärge lülitage Arduino sisse, kui see toetub juhtivale pinnale: trükkplaadi tagaküljel olevad joodetud tükid võivad lüheneda. ;)
@anorton Tegelikult on üks esimesi asju, mida ma Arduinoga teen, see, et kinnitan nende alla mõned kleepuvad jalad või paar kruviga jalga, et kaitsta minu lauda kriimustuste eest ja takistada Arduino'l minu töölaual olevat metalli puutumast. Lisaks ohutusele näeb see ka hea välja.
Esimene samm on lugeda kasutusjuhendit!
Kui plaat on paigaldatud metallraamile, võib-olla robotile, ja puurite raami uusi auke, siis veenduge, et plaat ja kogu elektroonika oleks riidega kaetud, et vältida metallilaastude sattumist kohtadesse, kuhu nad kunagi ei tohiks mine.
Kaks vastused:
#1
+13
Karl Bielefeldt
2014-02-13 11:11:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Toite väljalülitamine ja nõuetekohaste staatiliste ettevaatusabinõude võtmine kehtib ka Arduinode kohta. Kasulik on ka Anortoni näpunäide selle kohta, et seda juhtivale pinnale mitte toetada. Mõned muud asjad, mida tuleks meeles pidada.

 • Kontrollige uuesti kõigi loodud ühenduste polaarsust.
 • Hoidke juhtmete värvikood ühtlast. Kasutage toite jaoks punast ja maapinnaks mustat.
 • Enne jõu kasutamist arvutage kõigi komponentide kaudu eeldatav vool. Kontrollige andmelehte ja veenduge, et see oleks ohututes piirides.
 • Arvutage suurema võimsusega komponentide, nagu toiteallikad ja mootorijuhid, soojuse hajumine.
 • Ühendage ja katsetage korraga ühte väikest osa, ühe suure paugu asemel.
 • Veenduge, et ostetavad osad eeldaksid sama pinget, või viige läbi asjakohane teisendamine.

Inimeste turvalisuse tagamiseks:

 • Tea, kus tulekustuti asub.
 • Ärge pange juhtmeid, kus inimesed saaksid neile otsa komistada.
 • Kasutage jootekolvi hoidmiseks korralikku alust, ning hoidke lemmikloomi ja väikelapsi eemal.
 • Kui teie projektil on propeller või midagi füüsiliselt ohtlikku, siis ehitage süsteemi tõrke- ja tapmislülitid.
 • Olge ettevaatlik, et akusid korralikult laadiksite, ja ärge laske neil üle kuumeneda.
 • Olge vigade otsimisel ettevaatlik. Arduinos ei tegele tavaliselt väga kõrgete pingetega, kuid induktiivpoolid ja kondensaatorid võivad koguda oodatust suuremaid laenguid ja hoida neid pärast toite eemaldamist.
"Tea, kus tulekustuti asub." Vau ... ma ei tea, et ma läheksin * nii kaugele.
Oleneb sellest, mida teete @AnnonomusPerson. Kui kirjutate lihtsalt LED-i vilkumiseks koodi ja lülitate USB välja, on tulekahju ebatõenäoline. Jootekolmide, laetavate patareide või suure voolutugevusega pingetarvikutega töötamine muudab tule tõeliseks ohuks.
@AnonymousPenguin "Tulekustuti teadmine" on üsna soovitatav isegi siis, kui te ei tööta Arduinosega.
#2
+4
EternityForest
2014-02-13 23:05:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Üks levinumaid halbu asju, mida olen näinud, on LED-ide ühendamine otse lisapistikutega ilma voolu piirava takistita.

Põhimõtteliselt on elektroonikas mõned peamised probleemide allikad. Liiga palju voolu, liiga palju pinget, ülekuumenemist ja füüsilisi kahjustusi.

Liiga palju voolu tuleb tavaliselt asjade lühisest, liiga suur pinge (või vastupidine polaarsus) tuleneb tavaliselt ühendamata jätmise tähelepanuta jätmisest, ülekuumenemine tuleneb liiga suurest voolust või jahutusradiaatori kasutamata jätmisest, kui peaksite olema.

Põhimõtteliselt mõelge enne asjade ühendamist ja kõik saab korda. Õppige mõnda põhilist vooluringiteooriat, kui te pole seda veel teinud, harjuge teadma kasutatavate osade reitinguid ja kontrollige enne sisselülitamist veel kord asju.

Mulle meeldib see loend siin asjad, mida mitte teha: http://ruggedcircuits.com/html/ancp01.htmlSee küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...