Küsimus:
Kas samm-mootorit saab juhtida otse Arduinost?
Peter Bloomfield
2014-02-21 18:21:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kavatsen ehitada lihtsa XY plotteri ja olen uurinud võimalust kasutada liikumise tagamiseks paari väikest 5V 4-faasilist stepperit. Oma uurimistöö käigus olen sageli näinud reklaamitud samm-juhi plaate, mis ulatuvad väga suurtest ja kallitest kuni üsna väikeste ja odavateni. Mõni neist näeb välja nagu midagi enamat kui Darlingtoni massiiv PCB-l.

Kas mul on tõesti ühte nendest välistest draiveriplaatidest vaja või saan steppereid juhtida otse oma Arduinost?

Kas teil on samm-sammude andmeleht? Kui suur oleks mähiste alalisvoolutakistus? Tõenäoliselt vajate draiverit nagunii, kuid suuruse määramine on seotud sammuga ammutatava võimsusega. Ma arvan, et otse Arduinost saab sõita ainult maksimaalselt 125 mW, tõenäoliselt isegi vähem.
Kahjuks pole osa numbrit ja tarnijalt minimaalset teavet. Arvasin, et praegune loosimine on tõenäoliselt liiga palju, kuid arvasin, et tasub siiski küsida.
üks vastus:
#1
+11
TheDoctor
2014-02-21 19:48:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Üldiselt ei saa samm-mootoreid Arduino tihvti abil juhtida. Nende voolutugevus on üle 20 mA, mida ükski tihvt suudab pakkuda.

Samuti on probleemiks tagasilöök. Kuna mootorite sees on liikuvad magnetosad, jätkavad nad elektrienergia tootmist ka pärast elektrikatkestust. see põhjustab peaaegu kindlasti piisavalt negatiivset pinget, mis on teie Arduino praadimiseks piisav.

Lahenduseks on mootorijuhi kiibi või kilbi kasutamine. See üks on hea näide. Neil on transistoripõhised kiibid, mis suudavad mootori toiteks piisavalt voolu juhtida, ja dioodid mootorite tagasilöögi leevendamiseks.

Induktiivse tagasilöögi saamiseks ei ole vaja liikuvaid komponente. Vaja on ainult induktiivsust, mis ei vaja üldse liikuvaid osi.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...