Küsimus:
Kuidas ma saan aru, kui keegi magab minu Arduinoga?
Anonymous Penguin
2014-03-04 05:17:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Eirake jälitaja moodi pealkirja.

Mõtlen Arduinoga projekti loomisele, mis tunnetaks teie uneharjumusi, kui olete maganud ja kui palju te magate. Mugav oleks mitte seda öösel sisse / välja lülitada; see peaks teadma, kuidas seda teha.

Mõned ideed, mis mul on:

  • liikumisandur
  • hingamisharjumused (kui Arduino mikrofon võiks isegi valida see välja ... ma oleksin üllatunud, kui saaks)
  • RTC kell võiks aidata otsustamisel On südaöö. Tavaliselt pole Steve reedeti praegu maganud. Ta ilmselt ei maga praegu. See pole alati teie abistamiseks, kuid võite proovida sel viisil täpsemaid tulemusi saada

Kuidas kas ma saan sellega hakkama? (lisapunktid mingisuguse algoritmi eest, mis suudab sügava une pealt ära tukastada.)

Tõenäoliselt on üks viis kellegi unerežiimi tuvastamiseks mõõta südame impulsse ja tuvastada, millal impulsid jõuavad alla künnise (iga inimese jaoks erinev, kuid seda võiks süsteem mõne päeva jooksu järel arvata). Selle abil näete isegi, kas inimesel oli õudusunenägusid (pulss suureneb) :-) See on pealetükkiv (pulsiandur), kuid on ka ainus viis teada ÜHE inimese unest, kui 2 on samas toas.
Neurosky EEG ajulainete andur töötab ilmselt Arduinoga suurepäraselt. Mõõda sagedust. Kuni 4Hz -> NREM-uni. Kuni 8-9Hz ---> REM-uni. Üle 8–9 Hz kuni 16 Hz ---> ärkvel, kuid silmad on kinni ja lõdvestunud. Selle kohal ---> ärkvel.
üks vastus:
#1
+13
sachleen
2014-03-04 05:50:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tegin tegelikult midagi sellist, kasutades PIR-liikumisandurit.

Liikumisandur on piisavalt hea, et tuvastada une pealt pöörlevat inimest ja minu lihtne algoritm lihtsalt loeb liikumisi minutis ja kui see ületab künnise (leitud katse-eksituse meetodil), annab see äratuseks äratuse.

enter image description here

Ülaltoodud pilt tähistab minu keha liigutused öösel. Naastud tähistavad suurt liikumist minutis.

Siin näeme, et umbes 30 minuti pärast oli keha liikumine minimaalne. See viitab sellele, et olin sel ajal sügavamas une staadiumis.

250 minuti (umbes 4:30) tõus on siis, kui ärkasin ainult selleks, et aru saada, et saan paar tundi kauem magada. Mäletan, et kell oli 4:38, kui vaatasin oma kella ja olin juba sellega silmitsi. See tähendab, et pöörasin ennast kella poole, kuid "ärkasin" tegelikult 8 minutit hiljem, et aega näha, ja pöörasin siis tagasi (tähistas lühem tipp 265 juures).

Andmed näitavad, et olin ei suuda pärast ühte ärkamist eriti hästi magada (võrreldes ajavahemikuga 30–240 minutit) ja tõusin lõpuks 400 minutit (7:00), kui ma kõik kinni panin.

Siin on paar minu ajaveebi postitust, milles on palju rohkem teavet.

Täname teie blogi linkide eest. Üks küsimus, mis mul on, on see, kuidas saate otsustada, et keegi ei loe raamatut ega vaata televiisorit samal ajal, kui voodis midagi teeb? Need on mõned head andmed. Kas peate voodisse minnes välja lülitama?
Minu oma on äratuskell, nii et see peab liikumisi tuvastama ainult poole tunni jooksul enne äratuse algust. Nii et see on ainus aeg, mis loeb. Öögraafik on lihtsalt andmete kogumiseks, et välja selgitada, mitu liigutust / tihvti peetakse "kergeks uneks, kergesti äratatavaks"
kas teil on ettepanekuid, kuidas tuvastada, kas see on lihtsalt jõude või on see uni? Pean võib-olla tegema mõned enda andmed ...
Ma näeksin, kuidas graafik otsib und vs mitmesuguseid tegevusi. Kaaluge seda kellaajaga (suurema tõenäosusega magate kell 3 hommikul kui lugedes). Raske öelda ilma palju andmeid kogumata.
Google'i abistamiseks nimetatakse seda tehnikat aktigraafiaks. Vikipeedias on korralik sissejuhatus. Mõningane signaalitöötlus on ilmselt vajalik, kuid ei midagi liiga keerulist ega arduino võimete ületamist. Une etappide (sealhulgas ärkveloleku) klassifitseerimiseks vaataksin selle teema akadeemilisi töid. Üks asi, mille üle otsustada, on see, kas soovite andurid panna oma voodisse (lihtne, madala täpsusega) või randmele (kõvem, täpsem ja saate mõõta kehatemperatuuri, ümbritsevat valgust ja naha juhtivust).


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...