Küsimus:
Kas saate praadida arduino ilma selleta ühendatud?
Peter Turner
2014-02-27 02:50:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma saan oma arduino kallal töötada vaid iga paari nädala tagant, nii et mõnikord ja väikesed lapsed segavad mind palju, nii et kui ma unustan täielikult püsivara, siis ühendan tihvtid lahti (kuna mul pole midagi peaksin olema 100% kindel, et ma ei hakka oma tahvlit praadima?

Varem on olnud mikrokontrollereid, millel on funktsionaalsus, mis võimaldab teil luua sisemisi lühikesi pükse või seadistada kella viisil, mis tähendab, et neid pole enam võimalik taastada, kuid mitte hiljuti
Neli vastused:
#1
+7
jippie
2014-02-27 03:57:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kuigi Arduino kontrollerid on üsna hästi kaitstud, võivad ESD (Electro Static Discharge) neid siiski kahjustada. Sama efekt, mis annab krõbedat häält, kui tõmbate talvel villast kampsunit maha või kui olete vaibal kummikutega kõndinud ja puudutate kedagi teist või metallist ja maandatud eset ja tunnete valikut. Staatiline elekter võib kontrollerit kahjustada. See võib täielikult katki minna või toimida "suurema osa ajast" või eluiga võib lüheneda.

Arduino saab hõlpsasti tappa ka pieso-gaasitulega, lihtsalt tehke säde vaskjälgede lähedale, mis sööta otse kontrollerisse. See on suures osas sama efekt, mis ülal.

Jällegi on kontrollerid ise üsna hästi kaitstud, ärge muretsege nende pärast liiga palju. Kuid lastega, kes jooksevad ringi (kummikutel), veenduge, et nad ei tõmbaks teie Arduinole kogemata sädet oma väikesest sõrmest. Parim on kaitsev metallkott, kuid selle kappi või kasti ära panemine peaks sama hästi trikki tegema.

Üldise rusikareeglina on nii, et mida kiirem on elektroonika, seda tundlikum on see ESD suhtes. Ajutine on ilmselt tundlikum kui UNO või MEGA. Kuid normaalse staatilise elektri vältimisel peaksite olema korras.

"Arduino saab hõlpsasti tappa ka pieso-gaasimüügiga, lihtsalt tehke säde otse kontrollerisse toituvate vaskjälgede lähedale. See on naljakas: miks peaks keegi seda tahtma teha? Kas see on teie elukogemus?
@jfpoilpret Ma ei tea, et see on lõbus eksperiment (odavate kiipide jaoks, mida te nagunii ei vaja). Lastega ei või kunagi teada. Kuid oli peamiselt selleks, et illustreerida toimuvat.
#2
+5
RedGrittyBrick
2014-02-27 02:54:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Arduinos pole kaugeltki kuulikindlad, kuid midagi pole ühendatud (välja arvatud muidugi jõuallikas). Ma kahtlen, kas see kahjustab. Kui teil on kahtlusi, laadige Blink sinna üles.

On arduino ühilduvusi. Ühel neist on üsna ilmne nimi

Mis see ilmne nimi oleks? Ruggedduino? ;) Peaksite selle ilmselt oma vastusesse lisama, sest seda võiks nimetada "BulletProofDuino" ja see viimane lause oleks endiselt kohaldatav.
@AnnonomusPerson: Püüan piirata selle reklaami hulka, mille all teile folgi kuulutan. (Eriti (?), Kuna mul pole mingit seost asjaomase ettevõttega)
Tundub siiski, et kui kasutaja seda soovib, peaksite sellest talle rääkima. Võite lihtsalt öelda * Olen kuulnud _____ * -st. Rääkimata sellest, et te pole ka Arduinoga seotud. :)
@AnnonomusPerson: vastus on uuendatud, et see oleks vähem kena.
#3
+2
Manishearth
2014-02-27 03:33:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Üldiselt on mõistlik mitte proovida sisendit sisestada PIN-koodilt, mis on konfigureeritud kui pinMode (OUTPUT) , ja vastupidi. Lisaks sellele ei soovi ma tristereeritud tihvtidelt sisendit võtta. Mõlemad juhtumid on kahjutud, kuid on hea tava seda mitte teha, eriti kuna need võivad mõne riistvaraga koos põhjustada probleeme.

Üldiselt on Arduinos tarkvara eest kaitstud. küsimustes. Arduinot ei saa läbipõlenud vaid vigase tarkvaraga.

Arduino riistvara kaudu praadimiseks on aga palju võimalusi.

#4
+2
Anonymous Penguin
2014-02-27 03:50:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

100% kindel? Nr 99,9999 [korduv]%? Jah

Siin on paar probleemi, millega võite kokku puutuda:

  • tihvtide 0 ja 1 kasutamine USB-ga ühendamisel (ei kahjustaks seda, eiraks USB-kiip eraldi USB-kiibiga plaadil tõenäoliselt "rikutud" andmeid.)
  • Sa ei maininud kunagi oma plaati. Kui see on Uno ja te muutsite oma USB-püsivara, võib juhtuda, et tahvli värskendamisel võib tekkida mõningaid probleeme, kui unustate, et vilksatasite seda klaviatuuri püsivara abil. See ei kahjusta seda, kuid võite arvata, et see on telliskivi, kui unustate selle uuesti üles tõmmata.
  • Kui lahutate ainult paar tihvti ja jätate teised sisse, võib see anda imelikke tulemused ja praadige Arduino või mis iganes on osaliselt kinnitatud
  • Kui teete tahvlile füüsilisi muudatusi

Teine kuni viimane on see, mida peate tõesti muretsema umbes. Olen näinud eelnevaid arutelusid plaadi hävitamise kohta visandiga, kuid midagi pole soovitatud.

Lõpuks on võimalus, et võite seda kahjustada, kui panete kaitsmed tahvlil olevale kiibile.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...