Küsimus:
Kuidas kontrollida, kas minu Arduino tahvel töötab või on surnud?
Hardik Thaker
2014-02-13 13:05:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui teil on tahvel käes, kuid te ei tea, kas see töötab või mitte, kuidas kontrollida, kas see töötab või on surnud?

Ma soovitaksin muuta pealkiri ja küsimus kas "Arduino Uno" -ks või eemaldada silt "uno" ja muuta küsimus üldisemaks.
Veel mitme kontrolli jaoks vaadake ka https://arduino.stackexchange.com/a/13293/39212.
Kolm vastused:
#1
+14
Hardik Thaker
2014-02-13 13:05:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Märkus. Pärast @ Ricardo kommentaari minu viimasele postitusele postitan selle!

Ühendage plaat oma seadme USB-porti arvuti ja kontrollige, kas tahvlil põleb roheline LED-toiteindikaator. Arduino standardsetel tahvlitel (Uno, Duemilanove ja Mega) on lähtestuslüliti lähedal roheline LED-toiteindikaator.

Plaadi keskosa lähedal on oranž LED (alloleval pildil on silt „Pin 13 LED” ) peaks plaadi sisselülitamisel sisse ja välja vilkuma (tahvlid on tehasest eelinstallitud ja LED-i vilkumiseks tahvli töö lihtsana kontrollimiseks).

enter image description here

Kui toite LED ei sütti, kui plaat on arvutiga ühendatud, ei saa plaat tõenäoliselt voolu.

Vilkuv LED (ühendatud digitaalväljundi tihvtiga 13) juhitakse koodiga pardal töötamine (uued tahvlid on eelnevalt laaditud Blink näide visandiga). Kui tihvti 13 LED vilgub, töötab eskiis õigesti, mis tähendab, et plaadil olev kiip töötab. Kui roheline toite LED põleb, kuid tihvti 13 LED ei vilgu, võib juhtuda, et kiibil pole tehase koodi. Kui te ei kasuta standardset tahvlit, ei pruugi sellel tihvtil 13 olla sisseehitatud LED-i, nii et kontrollige oma tahvli üksikasju dokumentatsioonist.

Veebijuhised Arduinoga alustamiseks on saadaval aadressil Windows, Mac OS X ja Linux.

Märkus. See töötab ainult siis, kui USB-porti või FTDI-kiipi pole põletatud. Atmega kiip võib korralikult töötada isegi siis, kui need kaks komponenti seda ei toimi.
+1 kohe, Hardik! Naljakas on see, et just eile esitas keegi küsimuse oma Arduinoga seotud probleemi kohta ja ma tahtsin juhtida seda teie vastusele. Nüüd saame seda korralikult teha.
@Ricardo: Bingo: P
Kui lähtestate plaadi (nupuga), vilgutab alglaadur tavaliselt PIN-koodi 13 LED-i
My first board was a Duemilanove and came with a dead FTDI chip. Was very frustrating until I got a working replacement board.
#2
+5
Klaus-Dieter Warzecha
2014-02-13 13:37:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oletame, et omab USB-programmeerijat, Arduino kontrollimiseks on veel üks võimalus.

Ühendage programmeerija Arduino ICSP-tihvtidega ja helistage õigete parameetritega avrdude lugege oma Arduino kaitsmeid.

 avrdude -c programmer-id -p partno -P port 

Arduino Uno puhul partno on m328p . Programmer-id sõltub kasutatavast seadmest. Minu puhul (mySmartUSB light) on stk500v2 toetatud ja port on / dev / ttyUSB0 . Siin

 avrdude -c stk500v2 -p m328p -P / dev / ttyUSB0 

annab järgmise väljundi

 avrdude : AVR-seade on initsialiseeritud ja valmis juhiseid vastu võtmaLugemine | ######################################################## | 100% 0.01savrdude: Seadme allkiri = 0x1e950favrdude: safemode: Kaitsmed OKavrdude valmis. Aitäh. 

UNO juhatus vastab õige allkirjaga ja on valmis toiminguteks :)

Kuidas ühendada?

Minu USB programmeerijal oli kaasas 6-juhtmeline lintkaabel, mille mõlemal küljel oli 2x3 naissoost pistikut. Nagu tavaliselt, on tihvti 1 traat tähistatud punasega. Programmeerija 2x3 isasliideses oleva sisselõike tõttu sobib kaabel siia ainult ühes suunas.

Kui vaadata Arduino UNO-d, on ICSP päis lähtestusnupust paremal.

Kinnitus on järgmine.

 MISO 1 2 VCCSCK 3 4 MOSIRESET 5 6 GND 

MÄRKUS Tipp 1 on ülemine üks vasakust, tähistatud valge punktiga!

See ei testi siiski USB-> jadaliidest.
@Cybergibbons Täiesti tõsi! Kuid isegi praetud USB-ga võib ikkagi olla võimalus programmeerija abil Arduino vilkuma panna;)
+1 Hea teada! Paneb minu 3 surnud ATmegat selle testi läbi. Kas teate, kuidas kontrollida kaitsmeid, kasutades Arduino UNO-d programmeerijana, kui ArduinoISP-i visand on laaditud?
#3
+2
JRobert
2015-05-17 21:03:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui teil on veel üks töötav Uno ja mõlemal on mikrokontrolleri kiibid, võite teadaoleva tahvli abil programmeerida tundmatu tahvli kiibile testi visandi, asetada see tundmatule tahvlile ja käivitada.

Mulle meeldib järgmine (pseudokodeeritud) testi visand minu käsitsi ehitatud tahvlite kiireks kontrollimiseks; see on sama mugav tundmatu tehases ehitatud tehase katsetamiseks. See ei ole ammendav test, see kontrollib lihtsalt põhilisi digitaalseid sisend- / väljundsüsteeme, jadaseid sisend- ja väljundühendusi ning lühikesi pükse või avaneb:

 igavesti, iga digitaalse sisend- / väljundnõela jaoks: kirjutage kõrgele; viivitus 100 ms; kirjuta vähe; lõpp; kirjuta seeriaväljundisse "Tere, maailm! \ n"; kui seeriatähis on saadaval, kirjutage märk seerianumbrisse; lõpp; kirjuta jadaväljundile "\ n"; end; 
 • Test-LED - sellele jootatud takisti abil olev LED - ühendatud mis tahes sisend- ja väljundühenduse ja maanduse vahel peaks vilkuma iga 2 sekundi järel. Kui see ei õnnestu, võib see tihvt ebaõnnestuda või selle ühendus on halb.

 • Kaks test-LED-i on ühendatud arvuliselt külgnevate tihvtidega (need ei pruugi olla füüsiliselt üksteise kõrval) peaks järjest vilkuma. Kui nad vilguvad koos, tähistab see nende vahel lühikest, tõenäoliselt jootesilda.

 • Terminal peaks ütlema "Tere maailm!" iga kahe sekundi tagant. Kui ei, siis võib see tihvt või FTDI-kaabel või sisseehitatud USB / jadakiip ebaõnnestuda.

 • Sisestage klaviatuuril midagi ja seda tuleks korrata jadaterminali (kui eelmine test õnnestus). Kui ei, siis võib jälle see tihvt või FTDI-kaabel või rongis olev USB / jadakiip ebaõnnestuda.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...