Küsimus:
Kas ma saan 5v plaadile programmeerida 3.3v kiibi?
Peter Bloomfield
2014-03-17 16:16:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ostsin mõni aeg tagasi Gertboardi ja üks selle pardal olevatest funktsioonidest on ATMega328 (DIP). Kuna Gertboard on mõeldud kasutamiseks koos Raspberry Pi-ga, töötab see ainult 3,3 V juures, seega on taktsagedus piiratud ~ 12 MHz.

Selle programmeerimine Raspberry Pi kaudu on siiski üsna tülikas. Selle asemel tahaksin kiibi viia Arduino Uno tahvlile, et saaksin visandeid oma lauaarvutist üles laadida. Seejärel viiksin selle tavapäraseks tööks tagasi Gertboardi.

Probleem on selles, et minu Uno töötab tüüpilisemal 5v / 16MHz sagedusel.

Kas seda on ohutu proovida? Kas pean IDE-s tegema mingeid konfiguratsioonimuudatusi, et käskida arvestada erineva taktsagedusega?

avrdude üle SSH ei tööta teile?
@IgnacioVazquez-Abrams Ma lihtsalt uurin võimalusi. Ma ei viitsi käsureal töötada, kui ma seda pean, kuid eelistan koodi sisestamisel palju GUI-d.
Samba kataloogi jagamiseks ja sunnib üles ehitama ino. Räpane, aga peaks tegema.
Ma pole varem näinud, et ükski ATmega328 ei töötaks 16 MHz sagedusel 3,3 V juures.
Muidugi, aga see pole siin küsimus.
@Cybergibbons Gertboardil on kella allika pakkumiseks sisseehitatud 12MHz resonaator, nii et kahjuks ei saa ma seda muuta.
Ma tean, et see pole küsimus, mistõttu ma seda vastusena ei postitanud. Minu jaoks oleks kõige lihtsam lahendus mõlema tahvli töötamine 16MHz juures ega peaks millegi muu pärast muretsema.
Tõenäoliselt võiksite oma masinas asuva käivitatava avrdude asendada skriptiga, mis kaugjuhtib selle pi-le, või veel parem IDE seadistada programmeerijana mõne muu programmi kasutamiseks. See väldiks ülekandekiiruse probleemi ja veelgi olulisemat pidevat kiibi siirdamist, mis viib tõenäoliselt painutatud tihvtide või lõpuks kulunud pistikupesadeni.
üks vastus:
#1
+10
Ignacio Vazquez-Abrams
2014-03-17 16:27:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Valitud taktsagedus mõjutab nii delay * () kui millis () / micros () kui ka funktsioone <util / delay.h> , seetõttu peate mõnda neist funktsioonidest peate kasutama sihtsüsteemi õiget taktsagedust. Seda saab hõlpsalt redigeerida boards.txt ja kopeerida Uno olemasoleva kirje ning muuta parameetri f_cpu väärtust, et see vastaks sihtsüsteemile (antud juhul 12000000).

Pinge erinevus pole oluline, kuna kiip võib töötada mõlemal pingel ja 5V süsteemi ja 3,3 V süsteemi vahel ühendust ei tehta.

Kahjuks võtab alglaadur eeldatavasti 12 MHz. Teoreetiliselt võib 8u2 / 16u2 püsivara muuta sarnase "mittevastavusega" ja tõenäoliselt toob see kaasa võimaluse kasutada alglaadurit mis tahes paaritu ülekandekiiruse tulemusega. Kuid võib olla lihtsam parandada pi-põhist programmeerimisprotsessi, eriti kuna see väldiks pidevat kiibi siirdamist.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...