Küsimus:
Kas A2D täpsete mõõtmiste jaoks peaksid kõik kasutamata analoogsisendipordid olema maaga ühendatud?
Kavka
2014-03-03 11:07:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kasutan oma Arduino Uno A0-porti, et lugeda LM35 temperatuurianduri väljundpinget. Märkasin, et näit kõigub palju, kui jätan ülejäänud analoogsisendipordid A1 kuni A5 hõljuma. Kas ujuvad analoogsisendid mõjutaksid mõne signaaliga ühendatud sisendportide lugemistäpsust.

Kaks vastused:
#1
+12
Matt Clark
2014-03-03 11:37:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Iga ujuv tihvt toimib antennina ja võib häirida ümbritsevaid väärtusi, see on analoogi kasutamise üks peamisi puudusi.

Kõige täpsemate lugemite saamiseks minimaalse häirega saate kõik kasutamata sisendid maapinnale tõmmata.

Täpsus ei muutu, kuna täpsuse määrab andur ise. Kuid see vähendab müra / häirete hulka, mis annab teile täpsemaid lugemisi.

Neid põhjuseid saab saavutada konfigureerides kasutamata analoognõelad digitaalseks väljundiks ja seades need madalaks.

  pinMode (A1, OUTPUT); digitalWrite (A1, LOW);  
Pole kindel, kas see on õnnetu oletus, kuid ka väljundnõela (sealhulgas An) madalam juhtimine on kõige energiatõhusam viis. Kõrgele sõitmine või ülestõmbamise võimaldamine kulutab jõuallikast rohkem energiat.
@jippie - kui teil pole plaadi lekkeid, võtavad nad tõenäoliselt umbes sama võimsuse. Kui teil on lekkeid, sõltub see toiteallikast või maandusest.
@FakeName Ei, nad ei tee seda. Lugesin ühte artiklit just selle teema kohta. Tihvti madalale ajamine võtab umbes sama palju voolu kui suure impedantsi jätmine. Kõrgele sõitmine või tõmme tõmbab rohkem voolu. Püüan artikli hiljem täna üles leida.
Ma pole artiklit lugenud, kuid võin kinnitada, et kõigi tihvtide kõrgele sõitmine tõmbab veidi rohkem voolu kui kõik madalad.
@jippie - ah, see on imelik. Ma eeldaksin, et totempooluselised väljundid on sümmeetrilised. Võta näpust!
#2
+1
MrGlasspoole
2017-01-29 18:00:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Isegi kui kasutamata tihvtide seadmine väärtusele OUTPUT / LOW tarbib natuke vähem energiat kui INPUT, kui PULLUP on lubatud, on teine ​​variant vist rohkem salvestatud.

Kellegi teise tsiteerimiseks:

Kui kogemata puudutate kuuma traati madalale seatud väljundi külge, lülitate oma protsessori lühise ja kiirendate seda. Kui puudutate kogemata maandusjuhet kõrgeks seatud väljundi külge, siis lülitate protsessori lühise ja kiirendate seda. Kui puudutate kummatki juhet kogemata sisselaskeava abil, ei pane te seda isegi tähele.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...