Küsimus:
Milleks on SVG nööpnõelad SainSmart Uno kloonil?
Peter Bloomfield
2014-02-19 20:30:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ostsin SainSmarti kloonplaadi, mis ühildub Arduino Uno R3-ga. Kõigi standardsete IO tihvtide kõrval on rida 3 täiendava tihvtiga (isane). Need on paigutatud veergudesse, tähistatud tähtedega S, V ja G.

Neid saab näha sellel pildil:

Photo of SainSmart Uno R3 clone board

Enamik neist on vahetult SainSmarti ja UNO logode kohal. Analoognõeltele vastavad SVG-tihvtid on nähtavad kohe mikroprotsessori all.

Milleks need tihvtid sobivad? Kas see on mõne rakenduse jaoks standardvorming või on see midagi ainulaadset SainSmartile?

üks vastus:
#1
+10
Peter Bloomfield
2014-02-19 20:30:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

SVG = signaal, pinge, maandus.

Signaaltihvt kannab tegelikku väljundit, mis võib igal ajal olla kõrge või madal. Põhimõtteliselt on see lihtsalt vastava GPIO tihvti meessoost versioon. Pingetihvt on alati kõrge (see võib sellel plaadil olla 5v või 3,3v, sõltuvalt väljunditaseme lülitist). Ground pin on täpselt see, mida nimetus vihjab - see on ühendatud tahvli maapinnaga.

See tähendab ilmselgelt, et dubleerimist on palju. Miks on kaks signaali tihvti? Miks peaksite vaeva nägema nii paljude pinge ja maanduse tihvtidega, kui need on nagunii ühesugused?

Põhjus on lihtsalt mugavus.

Kui teil on eraldiseisev väline komponent (nt mootor), peaksite tavaliselt selle juurde juhtima 3 eraldi juhet. Kui tahvlil asuvad korrapäraste vahedega SVG-tihvtid, saate selle asemel kasutada 3-suunalist kaablit koos sobiva naise päiseplokiga. Selle saate käivitada samaväärse väliskomponendi 3 tihvtiga. See tähendab, et saate komponendi kinnitada / lahti ühendada, ühendades / eemaldades (tõhusalt) ühe kaabli.

Ma ei arva, et SVG idee on „standard” kui selline, paljuski sellepärast (selles vorm) on see tegelikult kasulik ainult eksperimenteerivatele inimestele või prototüüpide loomisele (vastupidiselt püsivama süsteemi kujundamisele). Tundub, et see on harrastajate ja harrastajate seas üsna populaarne. Peate lihtsalt jälgima komponente, mis võivad panna nende samaväärsed SVG-tihvtid teises järjekorras.

Servodel on tavaliselt sama kinnitus, nii et küllap on teine ​​eelis see, et saate need hõlpsasti ühendada. Http://www.imagesco.com/servo/connectors.jpg
Suurepärane punkt. Tahtsin mainida servosid, kuid unustasin ilmselgelt!
See on kasulik ka potentsiomeetri ühendamiseks analoogtappidega. Kui ühendate välised potti tihvtid V & G-ga ja keskmise tihvti S-ga, on teil kohene pingejagur.
Pean märkima, et näib, et selles konfiguratsioonis ei ole V-tihvt tavalise servo juhtimiseks piisavalt võimas. See on kahetsusväärne, sest servot on tõesti mugav ühendada otse sellesse päisesse. Tundub, et see töötab esialgu, kuid lõpuks läheb plaat reageerimata olekusse, eeldatavasti seetõttu, et see ei suuda nii palju voolu juhtida või pinge kõigub. Ma pole täpselt kindel, miks, kuid servo Arduino päise 5v tihvtilt välja ajamine näib töötavat just hästi. Omamoodi pätt.
Arduinole ei ole tegelikult mõtet sisse lülitada * ükskõik millise * tihvti servot, kuna neil oleks kas liiga kõrge pinge või need pärineksid loogikaregulaatorist ja kuna servoservod on teadupärast võimsanäljas ja elektriliselt müra tekitavad, on eelistatav, et neil ei oleks loogikaga sama reguleerijat.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...