Küsimus:
Kuidas saab 5v Uno rääkida 3.3v Due-ga?
Peter Bloomfield
2014-02-24 18:23:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on praegu Uno (mis töötab 5v pingel) ja otsin võimalust tasuda Due (mis töötab ainult 3,3v pingel). Tahaksin panna nad suhtlema Seriali, SPI või muu sarnase kaudu, kuid arvatavasti pole nende otsene ühendamine võimalik (arvatavasti kahjustaksid Due'i tihvtid).

Kas on mingit võimalust ühendus on ohutu? Või on mõni alternatiivne suhtlusvorm, mida saaksin nende vahel ohutult kasutada?

üks vastus:
#1
+8
jippie
2014-02-24 19:36:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink
  • 5V loogika väljundiks 3V3 loogika sisendisse saate pinge langetamiseks kasutada takisti jagurit.
  • Tühjendamata kujul piisab 3V3 loogika väljundist 5V loogika juhtimiseks sisend. Kontrollige AVR-i andmelehelt täpseid pingeid (0,6 × Vcc = 3V, leiate andmelehe alalisvoolu karakteristikute alt).

Teisisõnu, väikese erilise ettevaatusega võib see lihtsalt töötada .

Usaldusväärsema ja kahesuunalise lahenduse loomiseks kasutage nivelliiget. Sellel lehel on loetletud mitu, kuid teised tootjad valmistavad sarnaseid seadmeid.

Selles dokumendis kirjeldatakse, kuidas MOSFET-i saab loogika tasemete kahesuunaliseks teisendamiseks erinevad toitepinged.

+1 MOSFET-lahenduse viite jaoks. Ma ei arvanud, et kahesuunaline taseme nihutamine võiks toimida. Huvitav.
Lisaks pole MOSFET-i muunduri jaoks vaja eraldi komponente - on selliseid seadmeid nagu FDC6301N dual FET. Või on olemas spetsiaalsed tasemevahetajad nagu PCA9306.
Adafruitil on kasutamiseks valmis MOSFET-taseme käiguvahetaja (http://www.adafruit.com/products/757), mis mängib hästi ka I2C-suhtlemist, kus teil peab olema kahesuunaline tõlge.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...