Küsimus:
Kuidas käivitada häire, kui tualettpaberit on vähe?
Jose Leon
2014-03-03 02:18:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Igaüks, kellel on lapsi, teab, et ei aita kunagi tualettpaberit. Keegi teab, kuidas jälgida, kui see on madal või väljas, ja kuulda helisignaali? Ma lihtsalt ei tea, millist andurit kasutada, mis võib aidata.

Ma ei viitsi seda ehitada, lihtsalt ma ei tea, milline andur. Keegi teab, mida kasutada?
Võib-olla peaksite mõtlema ka anduri klappimisele tualett-istmel, nii et see annab alarmi, kui keegi istub, kui paberit pole. :)
Võib-olla võiks lihtsalt proovida mõõta rulli radiaalset takistust (loodetavasti pole see liiga kõrge) ja siis see väheneb, kui piisavalt paberit pole enam.
Unustage vastupanu: proovisin seda lihtsalt mõõta, kuid see ületab minu multimeetri maksimaalset kaliibrit (20M Ohm)
Noh, järgnev võib olla arutelu, mis asub paremini veebisaidil meta.arduino, kuid arvan, et see küsimus petab tavaliselt arduino SE olemasolu. See ei ole otseselt seotud arduinodega, kuna iga projekti puhul ei tohi oma lahendust tööriista järgi kujundada, vaid valida lahenduse jaoks parimad tööriistad (mis oleks, kui RPi või CC2540 kasutamine on parem?). See on tõepoolest mehaaniline + elektrooniline + tarkvaratehniline lahendus. Ja pole parimat SE kohta, kus ma tean, et selliseid küsimusi esitada.
@zmo soovitaksin siis OP-l tema küsimust muuta, et lisada häire juhtimise vajadus Arduino kaudu; see muudaks selle Arduino.SE jaoks paremaks
http://www.motifake.com/macgyver-demotivational-posters-14554.html
Võiksite seda lihtsalt ignoreerida ja oodata, kuni teie naine teie peale karjub.
Ma määratleksin probleemidomeeni # 1. Näidake, kui paber on väga madal või kui paber on otsas (väga madal - soovite tagada, et katkestuse tekkimisel oleks täitmine täidetud) (katkestus - muudatuse viivitamiseks); # 2 lahendus peab olema ühekordne muudatus - vastutustundetute inimeste nõudmine rulli väljavahetamiseks on piisavalt keeruline, kui neid enne rulli paigaldamist rulli muutma panna, on see veelgi keerulisem; # 3 peaks probleemdomeen näitama ka põhjust, miks protsessorit vajatakse (loendage katkestuste arv, mõõtke katkestuse indikaatori ja asendamise vahelist aega, rulli vahetamise mängu arendamine jne)
Miks mitte kasutada fotoelektrilist andurit?
Saladuslikult suutis see küsimus saada rohkem kui 600 vaatamist rohkem kui järgmised vaadatuimad küsimused ...
Seotud: [Kuidas vältida tualettpaberi puudust?] (Http://lifehacks.stackexchange.com/q/4184/2272) aadressil Life Hacks SE.
Või ostke üks neist tööstusliku suurusega tualettruumi dosaatoritest, paber saab palju harvemini otsa.
Seitseteist vastused:
#1
+48
JRobert
2014-03-03 03:11:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tooge korraga mitu rulli ja riputage üks kasutamiseks. Pange ülejäänud kaks lühikesele vertikaalsele vardale, mis on lapsehoidja käeulatuses. Vajadusel saab Sitter teise rulli võtta.

Tunda mehaaniliselt kaalu puudumist varda allosas oleval riiulil. Alarm käivitub, kui viimane rull eemaldatakse. Keegi ei pea lühikeseks jääma.

Kaalu tajumiseks kasutage jõutundlikku takistit, näiteks FSR 400 (vt andmelehte). Teise võimalusena võite tualettpaberi toestamiseks kasutada kerget rullvedrust mikrolülitiga, mis vabastatakse mõlema rulli eemaldamisel. Teine võimalus oleks IR-kiirte purunemise detektor, kus vooluring on lõpule viidud, kui viimane rull eemaldatakse.

@AnnonomusPerson Ta räägib tualettpaberi _ mitme täisrulli, mitte üksikute lehtede või tühjade rullide kaalu mõõtmisest.
See on suurepärane idee: selle asemel, et peaksite tegelema rullile jäänud paberikoguse mõõtmisega, mõõtke järelejäänud rullide arvu, et öelda teile, kui teil on vaja rohkem rulle hankida.
Mis andurit kasutaksite kehakaalu puudumise tuvastamiseks?
Kangasrõhuandur on üks võimalus või valgusandur aluspinnal, mis on rulli olemasolu korral kaetud.
Kas saaksite tuua näite konkreetsest andurist, mis võiks selle tööga hakkama saada?
Sõltuvalt aluse ehitamise viisist, mikrolüliti ([näited] (http://tinyurl.com/oj65sxa)) või peegeldusandur ([näited] (http://tinyurl.com/npygbsk)) oleks üsna lihtne rakendada.
Võite lasta päästikul teha paar veebilehe päringut ja tellida teile Amazonist mõni uus tualettpaberi rull või midagi muud, kui olete ka madal. (BTW, selline meenutab mulle http://hackaday.com/2009/05/05/twittering-toilet/).
** Ma arvan, et teie termin lõpptarbija jaoks vajab pärast esimest tähte tähte. **
#2
+22
Arluin
2014-03-03 23:32:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Usun, et jfpoilpret ja jmathew välja antud pillirooanduri kontseptsiooni on kõige lihtsam saavutada. Ma olen joonistanud skeemi selle kohta, kuidas see minu arvates välja näeb.

Tundlikkust saate reguleerida alumise kontakti kõrguse reguleerimisega.

See viib teid tegelikult ainult madalale. korras ja tingimata väljas. Kui te ei soovi rulli vahetada, kui mõni leht on alles, ei tundu see mulle rahuldav lahendus. Sooviksin pigem väljundindikaatorit ja mul oleks helisignaal, mis õhutab / häbistab kasutajat rulli vahetama.

Selle disaini saab teostada eraldiseisva elektroonika abil (arduino pole vaja). Kuid kui soovite rulli vahetamist mängida, võite selleks kasutada arduino.

Pange tähele ka värvipõhiste optikasensorite puhul, kuigi valdav osa selleks kasutatavaid papptorusid on pruunid, mul on näinud ka valgeid kasutuses.

Reed Sensor Diagram

Kenad skeemid. Mida kasutasite nende valmistamiseks?
Lihtsalt oluline kommentaar: selles olukorras pole vaja isegi * pilliroo * kontakti, vaid lihtsalt kahte metallitükki, mida kasutatakse lihtsa lülitina. Pilliroo kontakt põhineb lülitit avavatel või sulgevatel magnetjõududel; seda oli vaja minu vastuses, kus mõlema osa vahel ei olnud tegelikku kontakti. Kuid siin tundub roo kasutamine minu arvates lihtsalt kasutuna.
@jfpoilpret Ma ei teadnud, et see termin on teatud tüüpi lüliti. Mõtlesin jäigema painduva materjali üldisemat kontseptsiooni. Tänud selgitamast!
@jmathew pole probleemi, oleme ju kõik siin, et jagada teadmisi!
See disain aktiveerib anduri ikkagi, kui natuke tualettpaberit jääb järele.
Kasutasin MS Visio 2007.
@AnnonomusPerson Olen nõus. Ja ma isiklikult eelistaksin absoluutset näitajat "paberit pole". Kuid küsimus oli "kuidas jälgida, kui see on madal või väljas".
#3
+14
jmathew
2014-03-03 21:13:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma arvan, et nägin seda James May Manlabi 1. seeria 2. osas.

Sarnaselt jfpoilpretile kasutage vedrul laia materjali, mis puutub rulliga kogu aeg kokku. Ma ütlen "lai", nii et kui rull on tühi, puudutab pilliroog ühe külgmise rullihoidja kontaktiga. Kui see puudutab, lõpetab see teie alarmi.

Siin on toores pilt, mis kirjeldab, mida ma mõtlen.

Arluini vastuses mainiti, et see meetod ei näita, et rull oli tühi. See vastab üsna tõele. Kui ülemine kontakt on sama paks kui TP-papist rull ja alumine kontakt on asetatud papist rulli sisemisse ossa, peaks see praktilistel eesmärkidel piisavalt lähedale jõudma. Pärast takoõhtut ei piisa ühest jalast TP-rullist.

Behold the image of my imagination

#4
+9
AJMansfield
2014-03-03 08:45:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rullile jäänud paberi koguse tuvastamiseks kasutage kiirgusandurit. Pange mõni kogus radioaktiivset materjali pooli varda keskele ja asetage kiirgusandur kuhugi mujale (võite soovi korral paigaldada selle teisele poole pinda, millele rullihoidik on kinnitatud; kiirgusandurid on äärmiselt paindlikud) ja mõõta kiirguse koguseid, et teha kindlaks, kui palju paberit rullile jääb.

Teise võimalusena võiksite kasutada elektrooniliselt juhitavat tualettpaberi jaoturit (eelprogrammeeritud tualettpaberi pikkuse väljastamiseks vajutage nuppu). arduino peab lihtsalt jälgima, kui palju on välja antud.

Või kinnitage pöördkooder pooli varda küljele (veenduge, et see sobiks rulli sisse libisemata) ja lugege rulli pöördeid et teha kindlaks, kui palju on kasutatud.

Mõne nimetatud meetodi korral peate loomulikult tegema teste ja koguma andmeid sõltuvalt tualettpaberi täpsest tüübist / kaubamärgist / materjalist / jne.

Eriti teise ja kolmanda idee puhul soovitaksin võtta andmeid süsteemist m regulaarselt, et jälgida rulli tüüpilist pikkust, et saaksite programmi kohandada oluliste variatsioonide jaoks. Isegi ühte tüüpi tualettpaberi sees kujutaksin ette, et rulli pikkus võib mõnevõrra varieeruda.

Veelgi lõbusamalt võiksite detektorile seadistada aegridade andmete kogumise, et saaksite need hiljem üles laadida arvutisse ja koostage graafik "tualettpaberi kasutamine aja jooksul" vms.

Olen tohutu pöördkoodri kasutamise fänn. Selle võiks isegi kavandada, kui TP-hoidjal oli kodeerija kinnitatud varda külge rulli kaudu, mis ei põhjustanud kooderil liikumist. Samuti saab loenduse lähtestamiseks kasutada nuppu.
Kuid tavaline probleem oleks maksimaalsete pöörete arvu kindlaksmääramine, kuna see sõltub lehtede arvust ja nende paksusest.
Ma muudaksin selle "Kiirgusseadme kinnitamine tualettrulli külge" selle kinnitamiseks keskmise rulli külge, millel see istub. Sama efekt, kuid vähem on vaja hooldada andurit iga rulli jaoks uuesti
Pöörete arvu saate kindlaks määrata, viies kogu TP uuelt rullilt mõõdetud rulli poolile ja loendades pöörded koodriga (lihtsa DYI-asjaga, näiteks paari vertikaalse tüübliga, ja keerake lihtsalt üks teisele) . Kui see on tühi, korrake seda. Muudab ka kogu asja hõlpsasti kasutatavaks, sest saate lihtsalt jätkata oma sama pooli kasutamist, mille külge olete juba kodeerija kinnitanud, ja jätkata uue TP pakkimist sellele.
@JasonC, kuigi tualettpaber kipub valesti minema, kui proovite seda uuesti rullida, kahjuks. Peaksite kujundama mingisugused joondusjuhikud, et paber rulli otsa maha ei valguks. (Kui tehases pannakse rull rullidele, rullitakse see suure 5–10 jala laiuse rullina, mis seejärel viilutatakse meie kasutatavatesse 4-tollistesse rullidesse - sellepärast on servad kõik poest ostetud rullidele ideaalselt joondatud. )
@AJMansfield Huvitav, kas mõned vastuvõtu rulli külgedel papist välja lõigatud ringid (ja mõningane hooldus) annaksid rahuldavaid tulemusi; kui rullid on ülekandmiseks tüüblivarrastel, võite lihtsalt ketaste keskele augu torgata ja libiseda. Positiivne on see, et kui ostate alati ühe ja sama TP kaubamärgi, peate seda tegema vaid ühe korra (ja võite hoida nimekirja käepärast erinevate avastatud kaubamärkide / tüüpide keerutuste arvust - võite olla maailma esimese opensource TP spin count andmebaasi uhke hooldaja).
(Ja kui teete seda üks kord, siis saate ülekande asemel lihtsalt rull lahti harutada ja selle kokku lugeda, seejärel minna kellegi koju.)
#5
+7
DanJAB
2014-03-10 03:35:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma arvan, et 'Arluin'il ja' jmathew'l on õige idee. Kasutage rulli ülaosas tugevat kangi.

Ma teeksin seda siiski pisut teisiti. Selle asemel, et tugineda teie sulgevatele kontaktidele saab kasutada potentsiomeetrit. Selle süsteemiga saate mõõta järelejäänud kogust, selle asemel et teavitada, kui see saab madalaks.

Sellise kontakti puhul, nagu juba soovitati, võite kontakti külge kleepida paberi, kui see on sulgub ja siis ei tuvastata vähest paberit.

(Teil võib olla vaja rulli kasutamisel kangi alla surumiseks kaalu, mis on diagrammil sinisega näidatud)

Te oleks vaja proovida ja saada pott võimalikult rulli lähedale, et poti maksimaalselt kiikuda ja seega järelejäänud summa maksimaalselt eraldada.

Teine asi, mida võiksite soovida, on mingi rull rulli lõpus hoob nii, et paberirull saaks vähese lohistamisega hõlpsasti liikuda kohas, kus kang paberiga kokku puutub.

Proposed setup

#6
+4
Grit
2014-03-10 22:45:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Võite lihtsalt ühe neist, kes mängivad sünnipäevakaarte, lahti murda ja lüliti hoidiku õlale kohandada. Kui kuulete tualettruumist helinat "Palju õnne sünnipäevaks", teate, et olete hädas! (Ja kuna need on väga väikese energiatarbega, näevad need asjad igavesti sisse ;-)) Olen siin näidanud LED-seadistust, kuid saate idee ...

happy birthday

Kas saate oma küsimust muuta, et öelda, kuidas see üksus Arduino tahvliga ühendada? Aitäh!
#7
+3
Wayfaring Stranger
2014-03-04 03:15:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ehitasin Arduino jaoks peegeldustahhomeetri, mis tõenäoliselt lahendaks teie probleemi. Põhiline vooluahel on üsna lihtne:

tachometer circuit

Mul oli selle ümber fototakisti reageeris hästi punasele tulele ja teine ​​Radio Shackilt, mis oli vanade teleripuldi LED-de infrapunaväljundi suhtes üsna tundlik. Teie eesmärkidel oleks roheline traat ühendatud Arduino analoognõelaga 0 ja peate lihtsalt perioodiliselt proove tegema, mitte koostama katkestustega juhitud visandit. Valge paberi ja halli rulli peegeldunud signaali erinevuse saamiseks on trikk teada, et fototransistori valgustundlikkus suurendab vastupanuvõimet GND-le, kuid ka tume pinge läheb üles. Jõudsin empiiriliselt 5 ja 3 megohmi väärtuste järgi, kontrollides tumedate ja heledate esemete kaugust detektorist mõne tolli kaugusel. Hall ja valge tuvastamiseks peaks toimima sama protseduur. Kuigi mõned asjad, mis näevad välja üsna erinevad, on IR-s sama peegelduvusega. Siin on pilt valmis punase tule tahhomeetrist: enter image description here

Peaks olema lihtne teha anduriplaat piisavalt väikeseks, et see mahuks teie paberiautomaadi taha. Infrapunaversioon on veelgi väiksem, kuid maetud kodus ehitatud tsentrifuugi liiga sügavalt, et sellest täna pilti saada.

#8
+3
Aditya Somani
2014-03-04 06:59:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma arvan, et veel üks korralik ja odav võimalus kasutada on lähedussensor nagu telefonis või fikseeritud välja infrapunaandur. Need andurid on üsna täpsed ja neid saab hõlpsasti kasutada tualettruumi tagakülje "vaatamiseks", paigaldades anduri hoidikusse või seina, kuhu tualettruum asetatakse. Kõik muud ideed, mida postitusel nägin, olid kas üsna õiged ebatäpne või tundus tualettruumi suhtes pealetükkiv, mis pikas perspektiivis võib minu arvates põhjustada saastumist. Lähedusandur pole mitte ainult üsna odav ja hõlpsasti kasutatav, vaid kui see on hästi kalibreeritud, võib see võimaldada väga palju täpsust ja usaldusväärsust. Seda mudelit kasutatakse meeste pissuaarides automaatse loputamise jaoks juba laialdaselt. Näiteks teie telefonis: teie telefon tagab ekraani lähedal käe või näo kauguse 2,0 tolli või lõpmatuse.

10 dollari eest saate selle http://www.adafruit.com/products/466 1 cm-15 cm vahemiku (ideaalne TP-rullile) ja mõeldud hõlpsasti mikrokontrolleriga integreerimiseks.
@Jason C: Esimene katse kasutas VCNL4000, kuid nagu teisedki aruanded, peatati / peatati / külmutati see näitude võtmise ajal. Ma pole näinud, et keegi seda lahendaks, isegi siis, kui alandada mA-d.
@Aditya HC-SR04 lähedussensori kasutamine ei aidanud. TP täielikul ja tühjal rullil polnud vahet. Parim, mida arvan, on see, et 'kaja' käis otse koest läbi ja peatus TP-d hoidva metallvarda juures. Nii et vähemalt selle anduri puhul see ei töötanud.
@JoseLeon ma näen. See on tõepoolest üsna veider. Nõustun teie arutluskäiguga. Võib-olla on seal mõni teine ​​andur, mis võib töötada, kuid arvan, et teie põhjendus, et infrapuna lained peaksid minema lihtsalt tualettpaberi kaudu, tundub kehtiv.
#9
+2
jfpoilpret
2014-03-03 02:40:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Üks mõte, mis pähe tuleb, võiks olla umbes selline:

  • torgake väike magnet paberirulli sisse ehk papist osa sisse (seda tuleb teha iga kord, kui seda vahetate) ; kuigi)
  • kasutage vedruga kinnitatud pulga otsas pilliroo kontakti (elektromagnetilist lülitit), et see oleks paberirulliga alati kontaktis
  • üks tihvti tihvt pilliroo kontakti saab otse ühendada sisendiga loogilise tihvtiga (seadistage see tõmbetakisti sisendiks)
  • pilliroo kontakti teine ​​tihvt tuleb ühendada maaga

Niisiis, niipea kui magneti ja pilliroo kontakti vaheline kaugus on teatud piirides, sulgeb lüliti vooluringi. See kaugus väheneb, kuni paberirull joonistub.

Pange tähele, et pilliroost kontakti asemel võite kasutada ka Halli efekti sensorit, põhimõtted jäävad samaks, muutuvad ainult tehnoloogia ja omadused.

Siin on keeruline leida pilliroost kontakti õige tundlikkus (või magneti jõud), nii et pilliroo kontakt sulguks, kui selle ja magneti vaheline kaugus on piisavalt väike, et vältida häiret, mis aktiveeritakse liiga vara).

See ei tööta, samal põhjusel kui ultraheliandur. See läheb ikka käima, kui sellel on vähemalt * 10 jalga. Värvisensor on parem idee.
Ma ei näe seost ultrahelianduriga. Kas saaksite edasi areneda, MIKS see ei toimi? Pilliroo kontaktandureid ja saali efekti andureid on suures koguses, rääkimata erinevatest magnetitest.
TP kiht on nii õhuke, et see võib vähese vasakuga aktiveeruda. Teoreetiliselt võiks seda muuta, kuid tualettpaberi rulli vahetamiseks on mikroskoobi või muu välja võtmine ebatõhus.
Aktiveerimine vähese vasakuga pole nii hull, kuna OP küsimus on "... tualettpaberit on * vähe *"; madal ei tähenda tingimata tühja.
#10
+2
Jason C
2014-03-05 19:55:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Paljud valikud tunduvad siin liiga keerukad ja pealetükkivad.

Värviandur

Teine võimalus, mida on veidi keeruline (kuid lõbus) rakendada, kuid pealetükkiv ja hõlpsasti installitav , on ehitada odav värviandur ja paigaldada see rulli taha seinale. Kui avastate rulli värvi (või TP värvi puudumise), on see madal.

Võite ka lihtsalt selle osta 8 dollari eest.

Künnist saate reguleerida, kasutades ära TP õhukust ja seda, et see hakkab veidi tumedam tunduma, kui alles on vaid paar lehte.

Vajadusel saab kalibreerimise teha vajutades nupp pärast uue rulli paigaldamist, kui vannitoa tuled on sisse lülitatud.

Peaksite oma vannitoa eripärast lähtuvalt paar korda kohandama. Kui lisate täiendava keerukuse ja lülitate selle välja vannitoa valgustuslülitiga seotud vahelduvvoolu pistikupesast, saate selle sisse lülitada ainult siis, kui vannitoa tuled põlevad, mis filtreeriks välja palju ebausaldusväärseid andmeid.

Seda on väga lihtne installida ja see ei hõlma rulli enda muutmist. Võite kleepida anduri kahepoolse teibiga seina külge või asetada selle väikesele riiulile rulli alla ülespoole (või ülevalt alla).

IR-kiirte purunemine

Paigaldage dosaatori ühele küljele, otse rulli kohale väike IR-valgusdiood. Paigaldage IR-fotosensor dosaatori teisele küljele. Kui andur näeb LED-i, on rull madal. Saab teha ka odava laseriga (nt riiulist ühele poole jääv lasernupp ja teisel küljel fotosensor; aga ärge kahjustage silmi!)

Seda on ka lihtne paigaldada (nt kuum liim jaoturile) ja see ei hõlma rulli muutmist, kuigi andurite asukoht võib neid rullide asendamisel hõlpsasti kahjustada.


Mulle meeldib ka pilliroog väga anduri ja kaugusanduri (BTW: $ 10 annab teile suurepärase lühimaa kauguseanduri) võimalused siin.

IR-kiir oli minu esimene mõte. Lihtne ja hõlpsasti rakendatav ning ilmselt usaldusväärsem kui mõned muud lahendused, ehkki võib-olla vähem tore :)
Hehe, olen nõus. Ma arvan, et värviandur oleks vähemalt tarkvara poolelt lõbus; oleks tore väljakutse koguda andmeid ja proovida välja mõelda algoritm, mis oleks immuunne näiteks loodusliku valgustuse muutuste või muude valede päästikute suhtes.
#11
+2
Peter Bloomfield
2014-03-03 02:49:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lühikese ultraheli kaugusandur võib olla tõhus (ja üsna odav) võimalus. Kiibile saab paigaldada emitteri + anduri kombinatsiooni. Erinevad andurid võivad töötada erineval viisil (kontrollige alati andmelehte). Ühine väljund kasutab siiski tajutava kauguse näitamiseks impulsi pikkust. Arduinos saate seda töödelda funktsiooni pulseIn () abil.

Paigaldamise mõttes sobiksite selle tõenäoliselt otse tualettpaberi taha , osutades pooli keskele. Näidud on sageli üsna ebakorrapärased, nii et soovite teha mitu mõõtmist ja neid keskmistada (või kasutada lihtsat liikuvat keskmist). Pisut kalibreerides saaksite määrata, milline kaugus tähistab tühja pooli.

Kui tuvastate selle vahemaa olulise perioodi jooksul (nt minut või rohkem) korduvalt, helistate alarmi.

Peegelduspõhine andur võib olla veel üks võimalus, kuigi ma ei tea, kas peaksite vaeva nägema, et leida selline, mis tualettpaberil korralikult töötab (sõltuvalt sellest, kui pehme on teie eelistatud kaubamärk!).

Ma pole kindel, et ultrahelianduriga saaksite piisavalt täpsust; IIRC, enamikul neist on umbes 3-4 mm täpsus; üldiselt on see piisavalt hea, kuid arvestades tualettpaberi rulli läbimõõtu, võib see olla liiga ebatäpne.
Jah, see kehtib sageli individuaalse lugemise kohta. Kõikumised on küll üsna ühetaolised, nii et selle neutraliseerimiseks saate mitu järjestikust näitu keskmiselt välja arvestada. See võib anda teile ~ 1 mm täpsuse.
Mis juhtub, kui tualettpaber vingerdab üks mm, andurist eemale keerates, kui natuke paberit on alles?
@AnnonomusPerson Liikumise ajal saate alati valesid näite. Sellepärast ootate, enne kui näite selle järgi tegutsema, märkimisväärse aja jooksul püsima.
@Peter R: HC-SR04 lähedussensori kasutamine ei aidanud. TP täielikul ja tühjal rullil polnud vahet. Parim, mida arvan, on see, et 'kaja' käis otse koest läbi ja peatus TP-d hoidva metallvarda juures. Nii et vähemalt selle anduri puhul see ei töötanud.
@Jose Hmm Ma arvasin, et seal on * väike * erinevus. Proovige minu oma või kaaluanduri ja vertikaalse karuga.
#12
+2
zmo
2014-03-03 18:13:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lihtsaim, kuid siiski parim lahendus on kasutada ühest IR-LED-ist ja optransistorist valmistatud optroni. Panete valgusdioodi rulli poole vilkuma, valgusdiood on rulli sees, mis on seotud "käepidemega". Kui olete papist rulli eemaldanud, saab opto-transistor LED-ilt IR-valguse ja käivitab Arduinol tihvtivahetuse katkestuse, mis võib teid mitmel viisil (valgus, SMS, Twitter, alarm ...) hoiatada.

See disain on tõesti odav, lihtne ja kiire ehitada. Kuigi teil on veel üks asi, mida peate tegema: kui tualettpaberit pole enam, peate papprulli eemaldama ;-)

Vastasel juhul sama tüüpi lahendus varurullide jaoks on isegi parem idee :-)

Kas optronid pole üksikud kiibid, mis sisaldavad nii emitterit kui ka vastuvõtjat? Vaadake siin: http://et.wikipedia.org/wiki/Opto-isolator
* […] On komponent, mis edastab elektrisignaale kahe eraldatud vooluahela vahel, kasutades valgust [...] *, nii et põhimõtteliselt seda me teeme, IR-LEDi (üks vooluahel) ja fototransistori vahel. Ehkki teil on õigus, pole see üks komponent (näiteks MOC3020).
#13
+1
stav
2014-03-03 22:28:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teie parim võimalus on pöörleva kooderi kinnitamine rulli küljele ja kasutatava hulga määramiseks lugege rulli pöördeid. Kui olete aru saanud rulli pööramiste arvust, saate määrata, kus soovite märguande käivitada. Kinnitage see omamoodi logimissüsteemi ja saate ajaloolisi andmeid nii paberi kui ka tualeti kasutamise kohta.

Ma nõustun. Inimesed näivad seda keerukaks muutvat. Samuti saate sama rulli taaskasutada koos selle külge kinnitatud kooderiga, viies TP uuest rullist andurirulli, kui seda uuesti täidate (nt pange rullid paarile odavale tüüblivardale ja mähkige see kokku); see võimaldab teil ka arvutada, mitu pööret selle rulli jaoks (selle uuesti täitmisel).
#14
+1
Paperboy
2014-03-03 04:16:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tundub lahe projekt, siin on minu 2 ct:

Suunake kaamera rulli külgsuunas pildistamiseks - see on ilmselt ainus viis, kuidas tegelikult järelejäänud paberit teada saada. (redigeeri: Võite csi-kaameraga kasutada vaarika pi-d ja luua väljundsignaali, mis vastab lehtede arvule, ja arduinole seda signaali sisestada ?!)

Hinnanguks võib see olla ka piisav loendage rulli pöördeid, kuid peate rulli paremini kinnitama, et see ei libiseks. Või võite kasutada magneteid nagu jalgratastel, kuid need tuleb siis otse rulli külge kinnitada.

(redigeeri: veel üks idee, võta rulli paksus kaane nurga mõõtmisega )

Tere ja tere tulemast Arduino Stack Exchange'i! Kas oskate öelda, kuidas ühendate selle Arduinoga? Aitäh! Samuti ei tea ma, kui hea idee on kaamera vannituppa panna. :)
Mulle meeldib teie viimane redigeeritud idee; seda võib veelgi lihtsustada, kasutades lihtsalt kaane lülitit, mis sulgeks vooluringi, kui kaas on jõudnud teatud nurga alla; see tundub lihtsam kui nurga enda mõõtmine.
#15
+1
Anonymous Penguin
2014-03-03 02:43:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teil on mõned võimalused:

Märkus. Esitatud lingid on alles esimesed. Enamik neist on teiste saitidega võrreldes kallid. eBay buy it nows võib enamiku nende üksuste jaoks olla üsna odav. Kontrollige ka teisi kohti, sealhulgas Sparkfun.

  • ultraheli pingeandur. See pole mingil juhul ideaalne, kuid neid on lihtne kasutada. Lisage lihtsalt üks ümbrisega. See pole ideaalne, sest see pole piisavalt täpne, et öelda, millal see täpselt tühi on. See võib olla veidi üle / alla tundlik. Kaal oleks raskem, kuigi see üldse nihkuks.
  • Värviandur (eelistatav, kuid maksab rohkem). Mainisite seda ja see on ilmselt parim idee. See annab teile analoogväärtused (Arduinoga lugemiseks) punase, rohelise ja sinise jaoks. [Eeldades, et mida suurem on selle värvi sisaldus, seda suurem on pinge,] valge peaks olema peaaegu kõik need 100% ja pruunid, ma kujutaksin ette, et enamik neist oleks umbes 30-40%. (Veel hiljem, kui te sellest aru ei saa, jätke see osa vahele)

Lähen lähemalt värviandurist:

Siin loetakse värve kolme väärtusega: punane, roheline ja sinine. Tahvlil on kolm andurit. Üks filtreerib välja kõik peale punase, teine ​​sinise ja teine ​​rohelise. Andurid tahvlil tuvastavad sissetuleva valguse hulga ja teisendavad selle seejärel pingeks: 5 V ("100% punane / roheline / sinine") või 0 V ("0% punane / roheline / sinine") vahel. Seejärel saab selle Arduino teisendada numbriks (analoognõelal 0–1024).

Probleem valgustusega: see andur on minu teada LED, mis on alati sisse lülitatud. Te soovite selle kas tühjendada või varjata, kui te ei soovi valgustatud tualettpaberi hoidikut. Oota nüüd ... su sensor arvab, et kui on pime, on pruun. Pole probleemi ... siin on midagi, mille üle võiksite mõelda.

Kasutage värvivalijat nagu mina ja valige pruun. Sellest vasakul saate juhtida "simuleeritud heledust". Peale selle on RGB kuueteistkümnendsüsteem. Selle kalkulaatoriga peate selle teisendama standardseteks väärtusteks.

Pruunikas pole sinist värvi peaaegu üldse. Me peaksime seda värvi ignoreerima, välja arvatud juhul, kui soovite viisi, et kontrollida, kas see on pruun. Ma ütleksin, et peaaegu igasuguse pruuni tooni puhul peaks see alati olema alla 40%.

Selle põhjal, mida ma võin öelda pruuni varjundiga, on punane umbes kaks korda roheline. See suhe võib varieeruda, kuid peaksite kontrollima, kas see on mõnevõrra olemas. Valge / halli / musta värvi puhul on kõik värvid proportsionaalsed 1: 1: 1. Selle abil saate tuvastada, kas on pime või pruun.

  int rPin = A0; // punane pinint gPin = A1; // roheline pinint bPin = A2; // Sinine pinint ledPin = 13; // tegin selle koodi valgusdioodiga, mitte kõnerühma testTwice = false; void setup () {pinMode (ledPin, OUTPUT); } void loop () {int rValue = analogRead (rPin); int gValue = analogRead (gPin); int bValue = analogRead (bPin); if (bPin < 256) {// Kui see on vale, on kas midagi teel või see on valge. Kontrollitakse, kas midagi pole teel ... int minRed = rPin * 0,4; // Veidi alla poole polsterdamiseks ... võib-olla tuleb neid väärtusi korrigeerida. Vähema tundlikkuse saavutamiseks reguleerige seda ja allolevat üksteisest kaugemale. int maxRed = rPin * 0,6; // Veidi üle poole polsterdamiseks ... võib-olla tuleb neid väärtusi kohandada. if (gPin < maxRed && gPin > minRed) {// Kontrollib, et punane minRed ja maxRed digitalWrite vahel (ledPin, HIGH); viivitus (5000); digitalWrite (ledPin, LOW); }} viivitus (5000); // pole vaja energiat raisata ... kui soovite, et akutoitel oleks võimalik lisada tegelik unefunktsioon}  

Esiteks kontrollib see, et sinine on alla 25%. Seejärel kontrollib see, et punane ja roheline on võrdsed ... anna või võta 20%. (st punane = 100 roheline = 80, punane = 110 roheline = 90 jne). Kui see on tõsi, saate üsna palju kindlaks teha, et see on pruun. Seejärel lülitub LED viieks sekundiks sisse.

Soovi korral saate LED-i muuta summeriks. Võib-olla peate if-lauset kohandama, kontrollides, kas sinine on väiksem kui 256/1024 (1024 = analoognõela eraldusvõime), kui see ei tööta palju valgust või töötab pimedas. Kuna kood kontrollib hiljem, et punane on umbes 2x roheline, ei tohiks ükski valge varjund seda if lauset edastada. Samuti peate võib-olla reguleerima minRed ja maxRed kaugemale (kui ei tuvasta pruuni) või lähemale (kui tuvastate pruuni, kui see on valge). Ma ei saa seda koodi ilma värviandurita tegelikult testida.


Märkus: need võivad olla veidi kohmakad. Ma soovitaksin selle asemel LED-i , nii et kogu maja ei äratata keset ööd lihtsalt madala tualettpaberi tõttu. Samuti, kui te andurit üldse takistate ... Kui seda ei oleks vannitoas, soovitaksin kaamerat ja laseksin iga kord pilli teha, kui pilliroo lülitiga nagu @ jfpolipret vastus väga madalaks läheb ... ... (sõnamäng pole ette nähtud) :)

Kas värviandur töötab samamoodi (st ilma et peaks visandit häälestama), kui muudate tualettpaberi värvi :-)?
@jfpoilpret Ma ei tea, kas kasutate oma tualettpaberit uuesti või mitte, aga ... :) Lisan mehhanismidega koodi, nii et see oleks "sarnane", kuid mitte täpne.
Ma arvan, et tualettpaber on piisavalt pehme, et neelata ultraheliandurist pärit ultrahelipurset
@TheDoctor See pole tegelikult hea mõte, nagu ma märkisin. See on viis ebatäpseks.
Noh värvi muutmise all mõtlesin ma uue värvi ostmist :-)
Valgustatud tualettpaberi hoidja ei kõla liiga halvasti ...
värv ei toimi, kui rullile on jäänud üks leht (punkt, kus soovite enne pühkimist teada, et rull on väljas)
@ratchetfreak See on nii, kui määrate läve paremaks. Linad näevad silmnähtavalt tumedamad, kui neid on vaid mõni üksik.
@jfpoilpret Kui lisasite pärast uue rulli paigaldamist nuppu "kalibreeri" ja vajutasite seda vannitoatuledega, saate mõõta õiget värvi.
@Jason Ärge lihtsalt paigaldage pruuni tualettpaberit!
@Anonymous: Palun vaadake minu tulemusi, kasutades selles lõimes HC-SR04 lähedussensorit. See ei töötanud.
#16
+1
I. Golsby
2016-06-28 01:24:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma ütlen, et hankige kaaluandur ja programmeerige see rulli kaalu järgi. Kui see langeb alla teatud kaalu, hakake vilkuma LED-i või tegema piiksu.

#17
  0
EternityForest
2014-03-05 22:32:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teine võimalus seda teha, kui soovite lihtsalt oma lõbuks, oleks panna rulli sisse metallvarda ja väljast metallplaat ning mõõta mahtuvust, mis peaks muutuma allesjäänud TP-ga paberi dielektrilise konstandi tõttu.

Kuid see oleks kindlasti "maalilise tee" läbimine. Sellegipoolest suudab Arduino mahtuvust üsna lihtsalt mõõta ja see võib isegi olla piisavalt tundlik ning see jääks kõrvale, sest see oleks lihtsalt rullplaadi taga olev metallplaat ja rullis olev metallvarda. Võimalik, et saate isegi olemasoleva hoidiku uuesti paigaldada, ilma et seda märgataks.

Lihtsam viis oleks pulk, mis on kinnitatud rulli ülaosast ülespoole hoitud potentsiomeetri võlli külge. Vähem TP-d, võll läheb madalamale ja pöörab potti. Võib vajada võimenduseks pikka võlli, kuna te ei saa tualettpaberi tõmbamise funktsiooni takistamata liiga tugevalt vajutada.

Nagu soovitas AJMansfield, kasutatakse radioaktiivsust tegelikult tööstuslike seadmete paksuse mõõtmiseks. Kui soovite tõesti hulluks minna, võiksite kasutada ülimadalat energiat tarbivat radioaktiivset allikat nagu selle imeliku maitsega soolaasendaja purk, mis on veidi üle taustataseme ja keskmiselt väga pikkade aegade jooksul (tualettpaber ei tohiks tundides palju muutuda) kuni tund), nii et see võib tegelikult olla mõistlik, kui kallis viis asjade tegemiseks.

Infrapunakiirte katkemisandurid on samuti head ja kui asetate selle õigesti, võite selle blokeerida rohkem valgust, seda täielikum on roll oli selle asemel, et lihtsalt teile anda ja sisse või välja signaal.

EDIT: mahtuvusliku lähenemise kontseptsiooni töötõestus. Vajab ainult arduino ja 2 jäika juhtmest. Täpselt umbes kaheksanda tollini, suure müraga. Päris kindel, et saate usaldusväärselt vähemalt 1-tollise täpsuse. Mõõtmise aeg on umbes minut. See on ümbritseva suhtes väga tundlik. Peaksite veenduma, et kõik jala sees olevad metallid jääksid sinna, kus need olid, või kasutama varjestust.

  ujukivahe; allkirjastamata pikk i;
allkirjastamata pikk j; allkirjastamata int temp; kõikuv allkirjastamata char blah; void setup () {pinMode (5, OUTPUT); Serial.begin (9600);} void loop () {erinevus = 0; Serial.print ("Mõõtmine:"); for (i = 0; i<100; i ++) {for (j = 0; j<5000; j ++) {digitalWrite (5, LOW); temp = analoogRead (A0); digitalWrite (5, HIGH); temp = analoogRead (A0) -temp; if (temp<1024) {erinevus + = temp; }} // Juhuslik viivitus iga 5000 proovi korral aitab vältida häireid häirides, nihutades proove aliasimise tühistamiseks. viivitus (juhuslik (1,50)); Serial.print ("|"); } Serial.print ("\ n"); Serial.print ("Väärtus:"); Seeriaprint (vahe / 500000); Serial.print ("\ nMõõtmine on lõpetatud. Uue testi alustamiseks vajutage sisestusklahvi. \ N"); samas (! Serial.available ()) {blah = 20; } Serial.read ();}  

http://pastebin.com/2W5y81AB

Parem on lisada oma vastusesse kood välise lingi asemel. Kui link tulevikus katkeb, on teie vastus endiselt asjakohane.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...