Küsimus:
Andur maa-aluse veepaagi taseme jaoks
Rob Hoare
2014-02-28 11:28:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sarnaselt küsimusele " parim viis kindlaks teha, kas 5-gallonine veekann hakkab tühjaks saama ", otsin ma võimalust vee mõõtmiseks konteineris. See on nii, et selle saab logimise ja aruandluse jaoks ühendada Arduinoga. Kuid see on väga erinev mahuti.

Mul on kodu, kus majapidamisvee tarnitakse maa-alusest betoonpaagist (umbes 3000 USA galloni, 11000 liitrit). Ehkki tühjenemisel on olemas ujuklüliti väljalõige (pumba kaitsmiseks), tahaksin teada, et see läheb madalaks juba ammu enne seda (kuna see võtab aega, enne kui tanker värske koorma kohale toimetab). Ideaalis midagi, mis mõõdab täpselt või sammude kaupa (vähemalt koormuse kaheksas osas), nii et tarkvara saab keskmise kasutuse põhjal ennustada, millal see otsa saab, ja seda saab eemal olles jälgida veebis.

paagil on raske betoonluuk ja väike auk, millel on olemas primitiivne õlimõõtevarras, seega on juurdepääs piiratud. See on karmis kõrbekeskkonnas, kuid pumba ruum ja võimsus on vaid mõne meetri kaugusel.

Mõned ideed, mis mul olid:

 • peatage hulk stringidega ujuklüliteid erineva pikkusega paagis olevast baarist ja juhtme kõik tagasi kontrolleri külge. Raske paigaldada, kole, madala tehnoloogiaga. Või midagi sarnast vertikaalsel poolusel.
 • kontaktid (nagu USA 2-kontaktiline pistik) vertikaalsel vardal, mis on jälle kontrolleriga tagasi ühendatud (tõenäoliselt lindikaabli abil). Korrosioon / anoodid võivad olla probleemiks, kuigi toide võib olla mõnikord lühike impulss. Kondensatsioon, ämblikuvõrgud ja surnud vead võivad anda valenäite.
 • viige täielikult isoleeritud kaabel vertikaalselt alla ja kasutage antennina impulsi edastamiseks ning kasutage antennina toimimise erinevust õhus ja vees (nagu SWR-meeter), et arvutada, kui kaugel vesi on.
 • luugi alla paigaldatud ultraheli (või kerge?) kaugusemõõtja. Vahemik peab olema kuni 2 meetrit (6 jalga).
 • ujukil sügavuse leidja (sonar). Suurim väljakutse on signaali välja toomine (paagi täitumisel võib pikk kaabel sassi minna).

Kaks viimast oleks traadita ühenduse korral veelgi parem (et säästa kaablit, mis võib kahjustada saada), kuid ma ei usu, et saaksin soovitud aku (1 aasta või kauem).

Kas teil on veel ideid? Kas keegi on seda kunagi teinud?

Kümme vastused:
#1
+17
nizam.sp
2014-07-11 05:10:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

http://playground.arduino.cc/Main/Waterlevel

Ülaltoodud link oli kena lähenemisega.

Water level detection using Pressure Transducer

Põhimõte on sama mis traditsioonilisel pneumaatilisel tasememõõturil, välja arvatud see, et valiku näidik asendatakse rõhuanduriga ja käsitsi juhitav pump asendatakse akvaariumi õhupumbaga. pump on sisse lülitatud, voolab õhk läbi kaalutud PVC toru paagi põhja, kus ilmuvad mullid. Sel hetkel on õhurõhk PVC torus võrdne hüdrostaatilise rõhuga paagi põhjas. Kuna veesurve paagi põhjas on otseselt proportsionaalne veetasemega, kehtib sama ka PVC toru õhurõhu kohta. Seejärel muundatakse rõhuanduri abil õhurõhk analoogpingeks. Arduino saab seda pinget hõlpsasti lugeda.

Selle meetodi suur eelis võrreldes teiste olemasolevate tehnikatega on see, et paaki ei pea paigutama ühtegi elektroonilist ega metallist detaili, kus keskkonnatingimused (peamiselt niiskus) ei ole soodsad. See väldib igasugust korrosiooniohtu.

Juhul kui linki muudetakse või eemaldatakse, värskendage oma vastust üksikasjalikult.
#2
+12
Cybergibbons
2014-02-28 14:29:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on taust laevadel, kus tugevad ja toimivad paagi taseme gabariidid on suur osa teile kättesaadavatest seadmetest. Vesi on kõige andestavam ja kergemini mõõdetav vedelik - see on jahe, mitte liiga viskoosne, iseenesest söövitav ja kergesti puhastatav. Teile on saadaval palju võimalusi.

Isiklikult väldin ma süsteemi, mis hõlmab vedeliku kastmist, kui see vähegi võimalik on. Veekindlus pole lihtne. Samuti prooviksin proovida proovitud süsteemi.

Nii et oma lahenduste läbivaatamiseks:

 1. mitu ujuklülitit - on madala eraldusvõimega. Oleks usaldusväärne. Paakide taseme säilitamiseks võite osta juba komplekteeritud seadmeid LowLow, LowHigh, HighLow ja HighHigh, kuid need on tööstusliku kvaliteediga ja tööstuslike hindadega.

 2. See toimiks, kuid korrosioon saab olema probleem. Eraldusvõime on piiratud teie kontaktide arvuga.

 3. Huvitav idee, kuid eeldaks tõenäoliselt palju DSP-d. Pole proovitud meetod.

 4. Minu eelistatud meetod oleks ultraheliandur. Kontaktivaba, kõrge eraldusvõimega, vahemik 2 m on lihtne. Proovitud süsteem.

 5. Huvitav idee, nõuaks palju tööd. Lihtsam on mõõta õhu sügavust vastavalt 4-le ja teha lihtsat matemaatikat.

Tulevad meelde veel mõned meetodid:

 1. Rõhuandur paagi põhjas. Seda kasutatakse sageli laevadel, see töötab hästi, kuid vajab süvenemist, mida saab vältida.

 2. Sissevoolu / väljavoolu jälgimine. Voolumõõtur väljundil näitab teile, kui palju olete kasutanud. Niisuguse taseme järeldamine on siiski vigadele kalduv.

On veel miljon meetodit, kuid need muutuvad üha keerukamaks.

Ultraheli oleks suurepärane viis seda teha. Tavaliselt saadaval olev Parallax Ping andur täidaks selle töö. Realistlikult peate mõõtmisi tegema ainult kord tunnis, nii et võite saavutada suure aku tööea. Tõenäoliselt pakub betoon traadita leviala väljakutset. Enamik raadiosaatjaid läbib siiski betooni, nii et asetage vastuvõtja lähedale.

Kui soovite ideid selle kohta, kuidas seda teha, googeldage ultraheli õli taseme jälgimiseks - seal on palju traadita kommertslahendused.

Nõustuksin ultrahelianduriga. Torgake PVC pikkus õlivarda august mahutisse, nii et toru täituks põhjast. Laske torust alla pingpongipall või ujuk, nii et see toru sees üles ja alla sõidab. Suunake ultraheliandur torust alla ja lugege kaugus kuulist / ujukist.
Mul ei ole probleeme palja anduri kasutamisega veega, mille otsast on 5 cm pikkune toru, et vähendada valesid peegeldusi, kuid mulle meeldib pingpongipalli idee.
@Mike Hea idee, kuid ma ei tea, kas enamik ultraheliandureid jõuaks 3000 galloni mahuti jaoks piisavalt sügavale. Samuti võib andur olla liiga lai, et mahtuda torusse, mis hoiab pingpongipalli ...
Küsimuse olekute kaugus peaks olema umbes 2 m, Parallax Ping teeb 3 m.
cybergibbons - kena loetelu põhjustest / vastu, nõustun teiega, et ultraheli näeb välja kõige lihtsam ja standardsem. Enne vastuse aktsepteerimist jätan küsimuse veel mõneks päevaks lahtiseks. @mikeY - kena idee, mida on lihtsam paigaldada, kuid olemasolev auk (läbi betooni), mida õlimõõtevarras kasutab, on (nagu Annonomus Person soovitab) anduri jaoks liiga kitsas (see on umbes 1/2 ", läbimõõduga 12 mm). Õlimõõtevarda vaatamine, sügavus võib olla lähemal kui 3 m kui 2 m, kuid sellest piisab (kuna see pole kunagi tühi).
#3
+6
JLodge
2014-07-30 02:27:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See on keeruline, kui teil on ainult väike auk, millega töötada, seega pole ideaalne proovida siseneda, et küljele paigaldada hulk ujukeid või kontaktnõelu. Ultraheli on hea mõte, kuid ma ei tea, kuidas see saavutataks. Isiklikult prooviksin kaablit, kuna see on piisavalt lihtne, et see auku visata, ja oodata teie tulemusi.

Kui soovite proovida kaablit selle kaudu juhtida, võiksite kasutada seda veetaseme andurit või vähemalt rajada sellele oma projekt.

See ei ole söövitav ega sisalda liikuvaid osi, mis peaks suurendama täpsust ja vähem tõenäosust, et see ebaõnnestub või laguneb. Korpus on veekindel ja saate osta sellise, mille relee on teie jälgimisvajadustele vastav. Ainus probleem, mida ma näen, on see, et see pole traadita, kuid peale selle näib see olevat üsna funktsionaalne.

#4
+5
RickMeasham
2014-11-20 09:38:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma tean, et te küsisite seda mõni kuu tagasi .. kuid mõnikord ei jõua millegi tehnilise projektiga kunagi valmis või vähemalt mitte lühikese ajaga.

Nii et kui Arduinoga oma uut maailmakorda ehitate, kas ma soovitaksin teil toru kastmisavast alla panna ja ujuv kastepulk sisestada? 1,5-tolline toru. 1/4-tolline tüübel, mis on liimitud lauatennise palli külge. Lipp tüüblil. Nüüd näete taset alati, kui mööda kõnnite.

#5
+3
Randy
2015-02-24 04:23:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen kasutanud ultrahelimeetodit peaaegu aasta ja suurim probleem on vee sissetungimise (kondenseerumise) tõttu rikke andur. Minu viimane katse kestis umbes kaks nädalat. Ma kasutasin plastpihustit nagu asju, mida kasutate tööriistade käepidemetel. Kasutasin juhtmeta kilpi ka veebisaidi loomiseks, mis kuvas taset kõigis minu ruuteriga ühendatud seadmetes. Sooviksin, et see saadaks mulle meili, kui tase on alla 10%, kuid ei suuda seda tööle panna ... See pole halb, kuid vajab stabiilsuse nimel siiski tööd ...

#6
+1
stav
2014-03-02 02:46:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Idreerige ultrahelidetektoriga, nagu Cybergibbons soovitab, koos kasutus / voolu jälgimisega ( http://www.ebay.com/bhp/water-flow-sensor), et aru saada, kas lekete vms tõttu on kaotusi. Ma kasutaksin YUN-i või Etherneti või kilpi, et teile helistada või e-postiga saata igakuine aruanne / täita andmebaas, samuti esitada tellimus otse veevarustajale ja ka teile tellida.

#7
+1
Mausy5043
2014-07-31 17:50:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mullitoru meetod ( http://dexautomation.com/?p=9) tuleb meelde.

Samuti on teostatav mahtuvuslik mõõtmine ( http: //olimex.wordpress.com/2012/02/02/duinomite-project-tank-fluids-level-metering-by-capacitance-measurement/), kuid keerulisem. Kui saate betooni sees olevat terast kasutada, saab selle muuta täiesti kontaktivabaks.

Pange tähele, et kui vesi on mõeldud tarbimiseks ilma filtreerimise või puhastamiseta, võiksite hoiduda otsekontaktmeetoditest.

"Paagi taseme mõõtmise arduino" otsimine Google'ilt annab palju potentsiaalselt kasulikke tulemusi.

Kas tarbimine on ka nii ebaregulaarne, et te ei oska ennustada, millal paak vajab täitmist?

#8
+1
Steven
2015-06-10 03:27:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Piiratud juurdepääsuprobleem on karm ... Kui kasutaksite ujuki ideed, oleks asja tegelikult raske installida. Teine küsimus on komponentide hüdroisolatsioon ja veendumine, et need ei söövitaks ega tekitaks valenäite, mis rikub süsteemi installimise eesmärgi. Kuigi see on erinev stsenaarium, kasutan seda veetaseme andurit oma koduakvaariumi jälgimiseks. andur on täielikult isoleeritud ja seega veekindel. ka anduri enda laius on umbes 1 mm, nii et see sobib tõenäoliselt teie reservuaari. Sellest, mida olen oma kasutamisest seni näinud, on see, et see on üsna täpne ja töötab nii minu soolases kui ka magevee paagis. Loodetavasti aitab see!

#9
+1
user3824211
2015-09-08 08:24:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen FM-antenni kaablit edukalt kasutanud mulla niiskuse andurina ja vedeliku taseme andurina. Kastke alumine ots isoleerimiseks sulatatud liimipulgale. Püsivaks paigaldamiseks veepaaki kastaksin kaabli ka värvivormi ja riputaksin selle täiendava isolatsiooni saamiseks kuivama. 3 aasta jooksul mulla niiskuse mõõtmiseks kasutati probleemideta antennikaablit ilma täiendava hüdroisolatsioonita. Ülemine ots on ühendatud LM393 kahe osaga. Esimene neist on Schmitti päästik, millel on 470K tagasitulek ja 1M seeria. Negatiivne pool antakse 220K-ga tagasi. Teine on lihtsalt inverter ja väljund jõuab tagasi 220K kaudu. Kaks 220 pistikut ühendatakse andurikaabli ja paralleelse 100 pf korgiga. Kaabel on seega erutatud. Tsirkulatsioon võnkub vastavalt andurikaabli mahtuvusele. Sagedust mõõdab teie lemmikmikro. Täiendav 100pf on ainult selleks, et hoida sagedust vahemikus, kus võnkeid saab joone kaudu juhtida. Seadistuse kalibreerimiseks piisab ämbrist veest.

#10
+1
John Taylor
2016-08-02 23:33:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Paagi põhjas puhkamiseks võite võtta U-kujulise U-kujulise juhetüki, mis on kaalutud U-alaosas. (U-kujulise traadi kasutamise põhjus sirge traadi asemel on vältida seda, et oleks vaja ühte otsa veest isoleerida). Seejärel mõõdaksite traadi mahtuvust, kus baasmahtuvus on traat kuivana ja mis tahes märg traat suurendaks mahtuvust proportsionaalselt märja pikkusega. Iga traat, mis on mõeldud välitingimustes kasutamiseks, st ei ima vett, toimiks ja tegelikult on paksem jope, seda parem, kuna baasjoone mahtuvus oleks väiksem.

Mahtuvust saaks mõõta samamoodi nagu mahtuvuslik puuteandur või sagedusmuunduri mahtuvus (mõnikord nimetatakse seda "ostsillaatoriks").See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...