Küsimus:
Arduino toide autoakudega
0xF2
2014-03-06 14:57:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Eeldatavasti toidab Arduino plaati koos autoakudega pikaajaliseks tööks elektrivõrgust eemal.

Kuidas seda saab teha ja mis on kõige (1) majanduslikud ja (2) ) usaldusväärsed viisid seda teha? Täpsemalt, kas on olemas täiendavaid ohte, et tahvlit lühistada kõrvalise tühjenemisega?

auto akud on 12,5 V, enamik arduinoid suudavad võtta 12,5 V, lisage kaitsme- / pingekaitse ja olete valmis
Autopatareid on optimaalsed 13,8 v, kuid tegelik pinge võib varieeruda selle laadimise, füüsilise seisundi ja võimsuskoormuse järgi. Ehkki enamiku Arduino plaatide sisseehitatud regulaator võib selle maha jätta, võib see põhjustada kõrgeid temperatuure (kui pardal oleval regulaatoril pole jahutusradikaatorit); ja sõiduki süütest / seadmetest tulenev elektriline müra võib põhjustada kaoseid andmete edastamisel Ardiunole ja tagasi. Parim valik oleks tõenäoliselt sobiva reitinguga sobiva filtreerimisega buck konverter.
@ratchetfreak Nõustun Roniga. Tõenäoliselt ülekuumeneb, eriti suvel.
@Ron Olen nõus. Üks asi, mida tuleb märkida: pardal oleva Uno regulaatori IIRC-l on PCB-sse sisse ehitatud mingi jahutusradiaator, mis on mõeldud selle alt jahutamiseks.
Kuus vastused:
#1
+18
alexan_e
2014-03-06 23:18:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kasutage lülitusregulaatorit, näiteks LM2596. eBay'st saate valmis plaadi umbes 1 USA dollari eest.

Enter image description here

Seadke lihtsalt väljundpingeks 5 V ja andke V cc ; see möödub rongisisest regulaatorist.

Eeliseks on see, et erinevalt lineaarsest rongisisest regulaatorist on lülitusregulaator väga tõhus, mis tähendab regulaatoril vähem tarbimist ja vähem tekitatud soojust. Täiendav eelis on see, et see talub suuremat sisendpinget (umbes 35 V määratud regulaatori jaoks), juhuks, kui vooluahelat kasutatakse sõidukis, millel on 24 V akud.

Regulaatoril on juba mitu kaitsed nagu lühis, ülekuumenemine jms.

10 11 dollari eest kohe eBays. Kõlab hästi.
@0xF2 Üksikuid saate 0,99 dollari eest, nii et ärge langege alla "odava" kümneosalise paketi
Kuigi lineaarsest regulaatorist parem idee, pidage meeles, et LM2596 lülitite vaikset voolu on umbes 5ma (antud rakenduses võib-olla rohkem), mis on mitu korda rohkem energiat kui magava või isegi aeglaselt töötava ATmega puhul.
#2
+2
EternityForest
2014-03-06 15:34:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen suur USB-autolaadijate või selliste ebayst saadud USB-muundurplaatide fänn.

Kas saaksite palun täpsemalt kirjeldada, kuidas ühte neist kahest kinnitada või kuidas nad töötavad / mida teevad?
Usb-autolaadijal on tavaliselt kuulipistik (seda ma olen seda alati nimetanud), mis läheb auto sigaretisüütaja (12v lisavarustus) pesasse. Ja see teisendab selle 5v-ks ja saate ühendada USB-telefonilaadija või antud juhul Arduino kaabli.
#3
+2
0xF2
2014-03-07 20:21:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Seal on ka kõrgema klassi Akafugu leivaplaadi toiteallikas - võtab sisendi 7 V-st kuni 35 V-ni, kuid maksab soodsalt 11 $ tükk.

enter image description here

Akafugu

#4
+2
Alexander
2014-03-10 15:42:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

"Praktilises Arduino raamatus" on selleks otstarbeks väga huvitav vooluring: http://www.practicalarduino.com/projects/vehicle-telemetry-platform

Siin on kuidas olen selle uuesti loonud:

See kasutab LM2940CT ja tohutut elektrolüütilist korki - isegi kui toitepinge langeb, on teil umbes sekund Arduino graatsiliseks sulgemiseks (SD-failide korralikuks sulgemiseks ja nii edasi).

"Arduino kokaraamatus" (2. väljaanne) on peatükk näidetega, kuidas vähendada Arduino energiatarbimist absoluutseks minimaalselt - vaadake ka seda.

Lineaarne regulaator on halb valik - selle ja Arduino enda enda vahel kulub üle poole tarbitud energiast lihtsalt soojana. Kõik, mida siin tegelikult saavutatakse, on (võimalik) sisendkaitse ja osa soojuse hajutamise eemaldamine pardal, selle asemel, et koondada see kõik parda regulaatorisse.
#5
+2
0xF2
2014-03-12 10:26:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Veel kaks võimalust - mugavate eelnevalt valmistatud kruviavadega aku Arduino, Raspberry.PI ja Beagle Boardi jaoks:

Smart Power Base

Smart Power Base

Selle pügamine - akutrelli 18 V aku. Projekt on mõeldud R.PI-le, kuid see töötaks sama hästi ka Arduinol, kuna toiteallikas on USB

Portable PI Power

Portable PI Power

pildid on katki
#6
+1
Joel
2015-04-26 04:20:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tavalised autoakud on 12,6 volti, seal on 6 2,1 V elementi. AGM patareid (s.t Optima patareid, mõned interstates ja paljud teised kaubamärgid teevad AGM-i), minu kogemused AGM-akude kohta on umbes 12,8 volti (ma ei tea tehnilist pinget). Ilma sõitva autota ei pea te muretsema pingelanguste pärast KUI AKUDE JUHTUMID ON LÜHIKESED . Kui auto töötab, keerutab serpentiinivöö generaatorit, mis on vahelduvvoolu generaator. Generaator on ühendatud alaldiga, et muuta see tagasi alalisvooluks ja seadmel on pinge regulaator. Kui auto töötab, töötab generaator elektrisüsteemiga ja laeb akut. Kui ühendate aku auto töötamise ajal, olete tegelikult ühendatud generaatoriga. Generaatoriga ühendatuna on palju elektrimüra, pingelõike jms. lugemisfunktsioon, kui auto töötab. Arduino veebisaidil soovitab see 7-12V, kuid piirid (nagu Arduino veebisaidil soovituse all loetletud) on 6-20. Olen tegelikult kogenud probleeme madalama sisendpingega. Kui tunnete end ebamugavalt, ostke lihtsalt 5-voldine regulaator ja toiteallikas USB kaudu.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...