Küsimus:
Millal peaksin kasutama transistorit, mosfetti ja millal releed?
Anonymous Penguin
2014-02-17 21:18:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen harjunud mõnede releedega ja need on kasulikud, eriti suurte koormuste korral, näiteks hõõgpirn või muu 120 V vahelduvvooluseade. Kuid tundub olevat üleliigne kasutada releed ühendatud (paralleelselt) LED-ide jaoks, mis kasutavad 60 mA (Arduino jaoks liiga palju). Samuti ei töötaks see, kui soovite seda sageli sisse / välja lülitada või teha PWM-i. Olen kuulnud mõnda transistoritest ja MOSFETidest ja tean neist natuke. Millal peaksin neid kõiki kasutama ja kuidas ma tean, millist tüüpi hankida? Samuti näib, et releed võivad olla kallimad kui transistorid / MOSFETS.

Muuda: Kuidas saan neid oma Arduinoga kasutada?

See küsimus näib olevat teemaväline, kuna see puudutab üldiselt elektrotehnika, mitte arduino spetsiifikat. See kuulub siia https://electronics.stackexchange.com/
@jamolnng ma ei nõustu. Kui uus kasutaja postitab midagi sellist, ei oska ta üldiselt mõnda neist kasutada. EE nõuab enne postitamist üldjuhul piisavalt palju teadmisi selle teema kohta. See tõstatab küll küsimuse, kas "kas peaksime selle üle viima ja sulgema lihtsalt kattumise tõttu?"
Tõsi. Vajame tõesti määratletud reegleid selle kohta, mis on vastuvõetav, mida see beeta peaks aitama meil otsustada. Samuti on teil EE-s õigus, sest selline postitus maetakse tõenäoliselt sinna. Jään oma arvamuse juurde, et see peaks olema migreeritud ja suletud, kuna see ei tegele tegelikult spetsiaalselt arduinoga, kuid teil on selle avatuna hoidmiseks kehtiv argument.
-1
[Seotud metaarutelu.] (Http://meta.arduino.stackexchange.com/questions/59/what-should-our-policy-be-for-questions-that-wouldnt-survive-on-ee-but-arent )
Sellesse loendisse võiks lisada ka optroneid.
Lihtsaim disaininõue, mida ma praegu mõelda saan, on järgmine: kui soovite juhtida vooluvõrku, ei kasuta te * kunagi * ainult transistoril põhinevat lahendust.
@AsheeshR Olen nõus, ma ei oleks seda varem aktsepteerinud, kui selle ootele panekuks pole nii palju hääletatud. Andsin lõpphääletuse. See oli pigem "test", et näha, kas saame piisavalt häid vastuseid, kuid sealsed kaks näitavad selgelt, et see sobib EE-le.
Kaks vastused:
#1
+9
TheDoctor
2014-02-17 21:32:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Transistorid on tahkislülitid, st neil pole liikuvaid osi. MOSFET-id on nagu transistorid, kuid on ette nähtud kõrgema pinge jaoks. Releed on kallimad, kuid neil on liikuvad osad.

Transistorid ja MOSFETID toodavad palju soojust. Neil on 3 tihvti (tavaliselt), mida nimetatakse aluseks, emitteriks ja kollektoriks. Lisateave siin

Releed kasutavad magnetit metalllüliti asendi juhtimiseks. Nad võtavad tavaliselt rohkem energiat, kui Arduino tihvt suudab anda, ja seetõttu juhivad neid sageli transistor. Releed võivad tavaliselt lülitada rohkem voolu kui transistor või MOSFET.

On ka tahkisreleesid, milles on TRIAC (nagu transistor). Need ei saa nii palju lülituda kui tavaline relee, kuid neil on üldiselt paremad reitingud kui MOSFETSil ja transistoridel. näide

from Sparkfun

Siin on mõned väited, mis tegelikult ei vasta tõele. "MOSFET-id on nagu transistorid, kuid neid hinnatakse kõrgema pinge jaoks" - tegelikult pole palju erinevates pingetes, mis kumbki vastu peavad. See pole tegelikult peamine erinevus. BJT on vooluga juhitav seade ja MOSFET on pinge juhtimine.
"Transistorid ja MOSFETID toodavad palju soojust" - ainult siis, kui nad läbivad suuri voolusid.
"Neil on 3 tihvti (tavaliselt), mida nimetatakse aluseks, emitteriks ja kollektoriks." - üldiselt on MOSFETil need väravad, allikad, äravool.
[MOSFETid ** on ** transistorid] (https://et.wikipedia.org/wiki/MOSFET), üks suurest perekonnast, _ ** m ** etal - ** o ** xide - ** s * * emiconductor ** f ** ield - ** e ** ffect ** t ** ransistor_
#2
+5
jfpoilpret
2014-02-18 00:10:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Suured erinevused releede ja transistoride vahel on järgmised:

  • releed on kõik või mitte midagi (nagu lülitid), samas kui transistorid suudavad kollektori kaudu enam-vähem voolu edastada tuginedes nende praegusele baasile .
  • releed eraldavad käsulülituse (elektromagnetiga) ja juhitava vooluahela ( relee)

Kui soovite mängida arduinoga, peate kindlasti teadma transistore; releede kasutamine sarnaneb rohkem erirakendustega.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...